Vertebrat Torakale

VERTEBRAT TORAKALE

Vertebrat e gjoksit. Janë dymbëdhjetë vertebra gjoksore. Karakterizohen nga prania e dy gjysmëgropave që gjenden anës trupit.

Related posts:

Ikja e mjekëve jashtë Kosovës/ Komuna e Suharekes hap konkurs për gjinekolog por asnjë aplikantë
Mungesë e madhe e stafit shëndetësor në Mjekësinë Familjare
Kompania izraelite BATM Advanced prodhon setin mjekësor diagnostikues të koronavirusit
Kushdo, herët a vonë, e ka një takim final me Doktorin dhe Perëndinë
Ja Mjekët e cilit Spital po protestojnë!
Çka është Dialogu Social?
Policia britanike i bëri surprizë të veçantë djalit shqiptar 4 vjeçar për ditëlindje
Gripi në Kosovë ka kaluar pragun epidemik
Nis takimi i Kurtit me përfaqësues të sindikatave
Patients Want Doctors To Dress Formal
Nuk do ta besoni: Kaq i ka kushtuar Qeverisë mbledhja në Prevallë
Mbajtja e frymës për 10 sekonda, OBSH hedh poshtë mitin për koronavirusin
QKUK- Shskuk info updated their cover photo.
Gëzuar Pashkët katolike, një ndër festat më të mëdha për të gjithë besimtarët e krishterë. Kjo festë...
Infermierët në prag të themelimit të Sindikatës
Sakrifikimi i jetës familjare dhe Mjeku
Riana Dragu, infermiere në vijën e parë të frontit në luftën kundër COVID-19 në Miçigan
Vestibul
Më mirë këtu atje? Flet mjeku kosovar, i cili qe 10 vjet punon në Gjermani
Cilës klasë të kafshëve i takon salamandra(pikëlorja) e bukumirit, endemi Malit të Zi?
Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami, e priti sot drejtoresh...
Fertiliteti mashkullor dhe plakja/mosha
Sot shkova në veri të Republikës së Kosovës, për t'i takuar qytetarët shqiptarë që banojnë atje...
Ja sa është paga e Specialistit në Sarajevë!
Niacina (acidi nikotinik ose vitamina B3)
Në QKUK realizohet për herë të parë histerektomia laparoskopike
3 vitet e fundit 3500 infermierë janë larguar nga Shqipëria, sindikata: Në fshatra ndjehet mungesa
Specializantët ankohen për mospagesën e kujdestarive
Mungesa e vitaminës D shkakton Psoriazën
𝗙𝗦𝗦𝗛 𝘇𝗼𝘁𝗼𝗻 𝟯𝟬,𝟬𝟬𝟬 𝗘𝘂𝗿𝗼 𝗽𝗲̈𝗿 𝘁𝗿𝗮𝗷𝘁𝗶𝗺𝗶𝗻 𝗺𝗷𝗲𝗸𝗲̈𝘀𝗼𝗿 𝘁𝗲̈ 𝗘𝗿𝗶𝗼𝗻 𝗛𝗮𝘅𝗵𝗻𝗶𝗸𝗮𝗷𝘁
Ndikimi i barnave në shenjat vitale
Në pritje të vaksinës, shkencëtarët rendin të zhvillojnë trajtime kundër COVID-19
20 mijë e 972 analiza, për katër ditë në QKUK
Kryeinfermierja akuzon Odën e Infermierëve të Kosovës
‘Dijetari’ Zafir Berisha i pakënaqur me fjalimin e Albin Kurtit në Mynih
Zhurma në klubet e natës mund të shkaktojë humbjen e dëgjimit
Çka shkaktohet tjetër përveç infeksioneve në leukemi?
Historia e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në Tiranë - QSUT
Të dashur qytetarë të komunitetit Rom, Më lejoni t'ju uroj e përgëzoj për Ditën Ndërkombëtare t...
Koronavirusi arrin në Maqedoni, konfirmohet rasti i parë
Koronavirusi s’kursen as mjekët: dy të shuar
Oda e Mjekëve e heton Basri Sejdiun për përdorim të vulave jovalide
Klinika ku punojnë 7 shqiptarë të Kosovës, ndër 10 klinikat më të mira në Gjermani për trajtimin e i...
Alarmante: Në çdo të tretën ditë largohet nga një Mjek nga Kosova
Baba Qazimi nga Gjerma e Tetovës mjeku popullor, shkruanin gazetat para 100 viteve
Stop këtyre ushqimeve nëse ke probleme me veshkat
Sa herë vizitoheni te mjeku në Zvicër
Nëse transfuzioni është i nevojshëm për individin me grupin e gjakut B dhënësit e gjakut mund të ke...
Juristja shqiptare, në shërbim të komunitetit në SHBA
Mjeku shqiptar nga Kosova, shpëton nga vdekja fëmijën katërvjeçar gjerman
Paga vjetore e Kirurgut në Kosovë për katërfish më e vogël se e....
Lutuni për mjekët dhe infermierët që të jenë mbinjerëzorë
Vetë shteti i detyron mjekët të ikin në Gjermani
Me keqardhje mësova lajmin për vdekjen e profesorit dhe demografit të njohur, Rifat Blaku. Ai ishte ...
Çka është spermatozoidi?
Gjermania lehtëson procedurat për punësim, mjekët lëshojnë Kosovën
Rritet bilanci në Kosovë, 165 qytetarë të infektuar me COVID-19
Alkooli dhe pasojat e tij tek të rinjtë
Operacionet ortopedike, Izraeli revolucionarizon kirurgjinë përmes inteligjencës artificiale
SHSKUK do t'i punësoj 103 Specialistë të papunë
Në Ferizaj u ndala në një barnatore për të biseduar me farmacistët lidhur me gjendjen aktuale dhe sh...
Vendimi i qeverisë: Dyfish bonus për mjekët që pranojnë të punojnë në rrethe
Mjekët izraelitë zbulojnë molekulën që mund t'a shpëtonte Stephen Hawking
Çka është konstipacioni (Kapsllëku)?
'Austria Airlines' shtyn fluturimet e rregullta deri më 8 qershor
Çfarë ofrojnë mamitē për kujdesin tuaj pas lindjes?
Ja çka po bëjnë Mjekët francezë ndaj qeverisë së Francës
Urdhërohet anulimi i ndërhyrjeve kirurgjikale në fundvit, ngaqë nuk ka mjek
Cila nga algat e dhëna i takon algave blu në të gjelbra?
Ushqimi me fibra, konsumi që ul rreziqet nga sëmundjet
Nga 1 janari paga më të larta për 10 për qind në arsim dhe shkencë
Çka janë Lipidet në gjak?
Kosova ndër vendet që e mban nën kontroll mospërhapjen e fruthit
Halil Matoshi nuk i ktheu laptopin dhe telefonin, të blera me buxhetin e shtetit
Një lajm i mirë sapo ka ardhur për rajonin në këtë kohë të vështirë që po kalon Kosova dhe krejt bot...
Infermierët tashmë me Sindikatën e tyre
Shabanhaxhaj zgjat kontratën me skuadrën nga Austria
Kirurgu Shqiptar i shpëton jetën gjermanit të moshuar
Ja ku u krijua Coronavirusi!
Cilët faktorë e rrisin rrezikun për hipertension?
Vdes kryekirurgu si pasojë e virusit, mediat: mjekët që vdesin konsiderohen martirë
Këto janë pagat e mjekëve në Zvicër
Gripi i derrit u merr jetën pesë personave në Kosovë, paraqiten edhe raste të reja
Në Austri: Dyvjeçarja shqiptare mbetet e ngujuar për një orë në veturë
Pothuajse 100 të shëruar nga Covid-19 në Shqipëri
Çka është karma?
Dërgimi i Ligjit për Pagat në Kushtetuese, Policia e Kosovës paralajmëron greva
Komuna e Ferizajt kërkon nga qytetarët respektimin e masave
Një shikim mbi përparimin e pandemisë nga Covid-19
Kryesindikalisti i shëndetësisë: Priten veprime të paparashikueshme nga Sindikatat!
Ligji për pagat i ka goditur dhe nënçmuar keq profesionet mjekësore
How to increase height: Factors that influence growth
Shkrimtari shqiptar Julian Zhara fiton çmimin “Lermontov” në Itali
Ministria e Shëndetësisë bën thirrje për hetim të shkeljeve të mundshme në tenderët e hapur nga kjo ...
Mjeku shqiptar, Taulant Muka zbulon terapinë për të luftuar menopauzën
I shqetësuar dhe i prekur thellë nga vdekja e parë e shënuar nga Covid19 në Kosovë, përcjell ngushël...
Trump ndalon fondet për OBSH-në, e akuzon për keqmenaxhim
Infermierët nga Shqipëria e Kosova favoritë për punësimin në Gjermani
Kosovë/ 14 raste të reja pozitive me COVID-19, shkon në 224 numri i të prekurve
Mjekët po braktisin Kosovën dhe Preshevën. Vendet e tyre po i zënë serbët nga Pcinja

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Ventral

Sat Feb 16 , 2019
VENTRAL I vendosur në anën e përparme të trupit, i vendosur në anën e barkut. Related posts:Dr.Shkëlzen Komoni: hera e parë që portalet nuk folin keq për stafin shëndetësorTELEGRAM NGUSHËLLIMI E nderuara familje Blaku, Me pikëllim të thellë mësuam lajmin për vdekjen e pro...Emergjenca e QKUK-së mbingarkohet nga udhëzimet pa […]