Vertigo kardiake

VERTIGO KARDIAKE

Vertigo e cila është shkaktuar si pasojë e sëmundjeve të zemrës.

Related posts:

Si mund të zbulohen sëmundjet kronike të veshkave?
Mjekët, objekt sulmi në vendin e tyre të punës
Maji, muaj i normalitetit të jetës në Austri
Dr.Talat Pallaska: Pionieri dhe doajeni i lëmisë së ORL në Kosovë
Dhënia e ryshfetit zyrtarit publik të huaj apo personave të huaj zyrtar
Edhe një Shqiptar bëhet Specialist në Gjermani
Ndotja e ajrit po kërcënon shëndetin e popullatës!
Sëmundje veneriane
Ja sa dënohet shmangia nga tatimi
Gjykata Kushtetuese
Si realizohet apo si funksionon dializa peritoneale?
Si quhet organi embrional përmes të cilit ushqehet embrioni i gjitarëve?
Arratisja e personit të privuar nga liria
A paraqitet fruthi edhe te të rriturit?
NJËZET RASTE ME COVID-19! Sot më 06.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK ...
Të nderuar pjesëtarë të institucioneve shëndetësore dhe të mekanizmave të sigurisë së vendit tonë, B...
These Foods to Absolutely Avoid If You Want Clear, Glowing Skin
Mjekët e Urgjencës në Lezhë refuzojnë shpërblimin 5 mijë lekë: Të shkojë për familjet në nevojë
Punonjësi i zyrave në të ardhmen!
Një lajm i mirë për Kosovën është renditja e favorshme e Kosovës në raportin e fundit të Indeksimit ...
Rama: Mjekët dhe infermierët do të kenë shpërblim 1 mijë euro
Ekipit të mjekësisë i shtohen tetë mjekë të rinj
Sot pritet vendimi për Ligjin për pagat
Një person vdes në QKUK, nuk lajmërohet askush për ta marr kufomën
Manastirliu: Mjekët e familjes i bashkohen luftës kundër COVID-19
Vita
Lajm fantastik nga Londra: Zbulohet vaksina kundër koronavirusit, testohet suksesshëm te minjtë
Ja sa është paga e mjekëve në Suedi!
Zagrebin sot e zgjoi tërmeti prej 5.4 ballëve. Në kohën kur institucionet kroate po luftojnë me viru...
#PCR #TESTING
Dr.Taner Yusuf: Kosovë më befaso një herë për të mirë
At height of pandemic, 1.4 million US health workers lose jobs
Çka është Paga minimale?
Ministrat Ismaili e Hamza sigurojnë mjekët dhe infermierët: Pagat do t’i merrni me rritje
Psikologjia e sjelljes në shoqërinë tonë
Çfarë është kanceri i gjirit?
Mjekët shqiptarë rrëfejnë arsyet e largimit nga Shqipëria
Dr.Halil Krasniqi: A jemi të rrezikuar nga virusi Kinez?
Sot shënohet dita ndërkombëtare e Epilepsisë
Ligji për paga trazon punëtorët e sektorit publik
Pashkët, si festë unike, na kujtojnë rëndësinë e sakrificës, si një nga vlerat më të larta njerëzore...
Ja si janë provimet e Fakultetit të Mjekësisë!
Ortopedi i cili ka trajtuar një rast të veçant kirurgjik
Abak - Sinonimet e gjuhës shqipe
“U tërbua me mjekët”, Nexhmije Hoxha rrëfen momentet e fundit të Enverit: Përplasja në Bllok, amanet...
Sakrifikimi i jetës familjare dhe Mjeku
Avokati i popullit po e shqyrton mundësinë e dërgimit të Ligjit për paga në Gjykatën Kushtetuese
Ja sa dënohet mosdhënia e ndihmës mjekësore!
Ja me çka i shpërblen joduhanpirësit kjo kompani angleze
Mesazhi i mjekut milioner që vdiq nga kanceri: Paratë nuk sjellin gëzim…
Infermierët nga Shqipëria e Kosova favoritë për punësimin në Gjermani
Balerina nga Ferizaj diplomoi në "Joffrey" të Nju-Jorkut
Gjevat Balaj: Në Austri erdha për 3 muaj, mbeta mbi 32 vite
Gjermania lehtëson procedurat për punësim, mjekët lëshojnë Kosovën
Kurti i la pa punë edhe koordinatorët e Haradinajt
Ja sa fëmijë kërkuan ndihmë në emergjencë pediatrike!
Mjeku shqiptar që transplaton kockat e të vdekurve te pacientët e gjallë
Halil Matoshi nuk i ktheu laptopin dhe telefonin, të blera me buxhetin e shtetit
Në Ferizaj u ndala në një barnatore për të biseduar me farmacistët lidhur me gjendjen aktuale dhe sh...
Edhe Rumanisë po i ikin mjekët
Common foods alter gut bacteria by influencing viruses
Vazhdimi i punësimit
Mërgimtari nga Zvicra dhuroi donacione për Spitalin e Gjakovës
Cilat janë aktivitetet fizike të forcimit të muskujve dhe kockave?
5 benefite shëndetësore të Zinkut
Ja çka do të ndodh vitin e ardhshëm me sigurimin shëndetësor
Verapamil
Mjekët po braktisin Kosovën dhe Preshevën. Vendet e tyre po i zënë serbët nga Pcinja
Ja si na i spiunojnë telefonat ?
Ja çfarë ndodh kur hamë Rukola!
Hierarkia në mes të Ligjit, Kontratës Kolektive, Aktit të Brendshëm të Punëdhënësit dhe Kontratës ...
Ushqimi dhe insuficienca kronike renale
Dr.Lulzim Hoti: Urgjentisht stimuloni personelin shëndetësor
Infektologët paralajmërojnë që coronavirusi shkakton dëmtime neurologjike, ndërkaq te disa edhe sulm...
Ja cilat janë organet që transplantohen më shpesh!
Me masat e reja të Ministrisë së Shëndetësisë, në emër të parandalimit të Covid-19 dhe menaxhimit të...
Hajdeni merreni, ka koronavirus, banorët e Tiranës alarmohen nga kinezi
Studentët izraelitë zhvillojnë sistemin që nuk të lejon të harrosh fëmijët në makinë
How to increase height: Factors that influence growth
2019: Katër mjekë të njohur e lanë QKUK-në për shkak të problemeve menaxheriale
Rritet bilanci/ Raportohet viktima e 6-të nga koronavirusi në Itali, 230 të prekur
Ligji për Paga, Sindikata e Shëndetësisë përfundimisht në grevë
Kur shkenca ndrydhet nga një dogmë filozofike
Çfarë është Ekzaminimi klinik i gjirit?
Çka janë Lipidet në gjak?
Doktorët e ORL-së këshillojnë: Si të ndihmohet kur dhemb veshi?
Ja cilin lloj të kancerit e shkakton çaji shumë i nxehtë!
Covid-19, OBSH paralajmëron: Mos i hiqni masat kufizuese shumë herët, gjendja mund të përkeqësohet
Sa herë vizitoheni te mjeku në Zvicër
Mos i vlerësoni mjekët si terrorist
Neurokirurgu Dr.Haxhi Avdyli fajëson Hashim Thaçin për pezullimin e ligjit për paga
Online information about probiotics often misleading
Çka është Mitra?
Qepët mund të ulin rrezikun për sulme të zemrës
Patients Want Doctors To Dress Formal
Grafitët më emocionues për pandeminë në të tërë botën |Revista Monitor
Dhëndri i shqiptarëve zgjidhet President i Parlamentit të Republikës së Gjenevës
Pa pagesë, por me vullnet: Liga Shqiptare e Futbollit në Austri
Një shqiptar në Gjermani vdes si pasojë e koronavirusit
Vipomë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Ventrikulopunksion

Tue Feb 12 , 2019
VENTRIKULOPUNKSION Shpim, punksion, zakonisht i ventrikujve të trurit për qëllime diagnostikimi. Related posts:Punonjësi i zyrave në të ardhmen!Dr.Gani Bajraktari: Të lumtë (bravo) Dr.Arbër Morina për futjen e kësaj metode për herë të parë në K...Demenca e trupit Lewy /sëmundja e trupit LewyShqiptarët në Zvicër kanë vetëm 16 ordinancaSakrifikimi i jetës […]