Vertigo kardiake

VERTIGO KARDIAKE

Vertigo e cila është shkaktuar si pasojë e sëmundjeve të zemrës.

Related posts:

Këshilli i Fakultetit të Mjekësisë vendos lidhur me konkursin kontravers për Profesor Asistent
Habit mjeku: Ja si të rrisni penisin për vetëm 10 minuta!
Mjekët apel prindërve: Mbani fëmijët larg telefonit!
E vërteta e frikshme që fshihet pas peshkut dhe mishit të skuqur të pulës
Shtohet numri i viktimave nga koronavirusi, humb jetën 84-vjeçarja tek Infektivi
Qytetarë të dashur! Kënga më patriotike që duhet të këndohet nga të gjithë sot pa marrë parasysh etn...
Mungesa e vitaminës D është shumë e përhapur dhe shumë e rrezikshme
Sot më shumë çmohen botoxet e analfabetët sesa të bësh 30 vite shkollim
Haradinaj: Zvarritja e ligjit për paga, skenar i qëllimshëm
DEBAT - INTERVISTË: KADRI VESELI
Shkon në 21 numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri, ndërron jetë trajneri i boksit Skënder K...
Zvicër: Shoqata “Swiss Albania Event” organizon expo-online “Trego trashëgiminë tënde"”
Mosha mesatare e mjekëve në Kosovë është 53, rrezikohet mbyllja e spitaleve pas gjashtë vitesh
Në QKUK vdes një person nga gripi sezonal, dy të tjerë në gjendje të rëndë
I riu shqiptar shpallet ndër kuzhinierët më të mirë në Francë
Dr.Përparim Ramusa: Albin Kurti i ka dy mundësi
Jeta e heroit Ismet Asllani ishte e mbushur me vepra trimërie për Kosovën, kur më së shumti i duhesh...
TRE RASTE ME COVID-19! TESTIMI 2 Sot më 04.04.2020 (01:30 pas mesnate), në Laboratorin e Mikrobiolog...
Ja cilat janë efektet anësore të injeksionit intramuskular (i.m)!
Blerim Latifi: Kjo është një betejë e shkencës së mjekësisë, krye e k'put!
Në pritje të vaksinës, shkencëtarët rendin të zhvillojnë trajtime kundër COVID-19
Ja cilat sëmundje të lëkurës i shkakton stresi!
Kosova po mbetet pa infermierë
Ja sa dënoheni nëse i braktisni personat e paaftë
QKMF në Prizren siguron pajisje të rëndësishme laboratorike për analiza të ndryshme
Arsyet kryesore për shëndetin përse nevojitet të hani vezë çdo ditë – Gazeta Koha Jone
Vigor
OBSh kërkon 675 milionë dollarë ndihmë për të luftuar “Covid-19”
“Tageszeitung” e Berlinit lavdëron ministrin Arben Vitia: transparent, i hapur, gjithëpërfshirës
Rriten të hyrat vetanake në QKMF-në e Vushtrrisë
Ndalni këta mashtrues! Tregtarë të pacipë që fitojnë edhe nga epidemitë!
Cilat gra preken nga kanceri i gjirit?
Shëno me renditje të rregullt elementet e harkut refleksiv.
Shkaqet e sëmundjeve kronike të veshkave
Ramush Haradinaj
Ja çka thotë Kryeministri italian rreth përhapjes së koronavirusit
Paga e avokatit të Telekomit më e madhe se e Pilotit të NASA-s
Albinfo.at – Aktualiteti i Shqiptarëve në Austri
Ventrikulomegali
Paralajmëron mjeku i njohur: Koronavirusi mund të prekë 60 për qind të njerëzimit
Ja sa dënohet punësimi i personave të infektuar me sëmundje ngjitëse
Ka mbajtur mbyllur gruan dhe foshnjën, 13 muaj burg për kosovarin
Çka është shantazhi?
Grevën e Kirurgëve e përkrah edhe një Shoqatë
What is this !?
Infeksioni
Ministria e Financave: Pagat e sektorit publik dalin me rritje
Shoqëruesi i pacientit: Doktor e kam një rast urgjent - nuk po ka apetit!
Vrasjet dhe zhdukjet e mjekëve gjatë luftës së UÇK-së sipas PHR
Kurti paralajmëron mjekët : O privat o në të shtetit
Profesioni i Mjekut dhe Popullata e paedukatë
Burnout Sindromi te Kirurgët e Përgjithshëm të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës
Dje na sulmonin, sot po na kopjojnë
Avdyli: Këto dy të mira i ndodhën shëndetësisë me përfundimin e zgjedhjeve
Sot vizitova Ferizajin për të shprehur personalisht mirënjohjen ndaj personelit shëndetësor, që me p...
Mediat "peshkojnë" vetëm shembujt negativë për Mjekët
OECD: Mosha për pensionim në Zvicër duhet të rritet “urgjentisht” në 67 vjet
Çka janë qelizat e kuqe të gjakut?
Si të shpëtoni nga hundët e bllokuara në vetëm pak minuta
Shkencëtarët australianë nisin provat për dy vaksina të mundshme
Ligji për pagat i ka goditur dhe nënçmuar keq profesionet mjekësore
Infermiere nga Ballkani në Gjermani: Biznes i majmë, kaq paguhen ndërmjetësit
Top të paguarit e Telekomit: Një zyrtar ligjor mori pagë mujore 12.300 euro
Kardiokirurgët akuza të rënda ndaj shefit Adem Grbolar: Përçarje dhe manipulim me lista operatore
661 mjekë specialistë në Kosovë, që nga viti 2017 s'janë bërë specializime
Basri Lenjani: shumica e rasteve që udhëzohen për në Emergjencë mund të trajtohen nga mjeku familjar
Vestibul
Kushtetuta e shtetit i paraprinë pushtetit, ajo është si dyshemeja ashtu edhe tavani i qeverisjes de...
Në Maqedoninë e Veriut regjistrohen 40 raste të reja me Covid-19
Lista e nënshkrimit të Ortopedëve dhe dokumenti zyrtar i Kolegjiumit të Ortopedisë për hyrje në grev...
Mirë se vini në “Universin e Lindës”
What Are 10 Types Of Patients From A Doctor’s Point Of View?
SOT KATËR TË SHËRUAR, GJITHSEJ DERI SOT 10 TË SHËRUAR ME COVID-19! Sot më 01.04.2020 në Laboratorin...
Konflikti i interesit
Në Shqipëri mjekët e infermierët stimulohen ndërsa në Kosovë nuk ndodh kjo
Objekti ku gjendet Sindikata e Shëndetësisë dyshohet se është pronë e Blerim Sylës
Mediat britanike: Rëndohet gjendja e kryeministrit Johnson
Qeveria në detyrë mbrëmë ka marrë vendim për zbatimin gradual të reciprocitetit, por qeveria e shkar...
Rrahet mjeku në Gjilan, i dyshuari e sulmon pasi e dërgon gruan për kontroll
Common foods alter gut bacteria by influencing viruses
Historia e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në Tiranë - QSUT
Kryesindikalisti i shëndetësisë: Priten veprime të paparashikueshme nga Sindikatat!
Përballja me stresin gjatë COVID-19
Ja pse patatet e skuqura janë kancerogjene
Presidenti austriak i del në mbrojtje restorantit shqiptar në Vjenë
Ja pse peshkaqeni mund të jetë ilaçi kundër kancerit
Ja sa është paga e Specialistit në Sarajevë!
Covid 19 will go away as all exposed eventually get immune.. we just need to sacrifice with social d...
Syla paralajmëron kolaps të shtetit nëse në dhjetor s’dalin pagat me rritje
Nxjerrja e kundërligjshme e vendimeve gjyqësore
Turqia hyn në zonën e kuqe të koronavirusit, numri i të prekurve arrin në 34 mijë
Sa u rrezikohet shëndeti mjekëve gjatë punës?
Qëllimet e planit të trajtimit të Lupusit
Giving TB vaccine intravenously boosts efficacy
Doktorët shqiptarë në Londër rrëfejnë betejën e tuar ndaj COVID-19
Vertebrat Torakale
Ja sa dënohet keqpërdorimi seksual i personave nën moshën gjashtëmbëdhjetë (16) vjet
Dr.Hatixhe Latifi-Pupovci: Perëndoi periudha e komandantëve
“Virusi tashmë ndodhet edhe në ajër”, Bino paralajmëron qytetarët: Bëni mirë që të mbani maska
Si qëndrojnë shifrat e të prekurve me coronavirus në Kosovë dhë rajon

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Ventrikulopunksion

Tue Feb 12 , 2019
VENTRIKULOPUNKSION Shpim, punksion, zakonisht i ventrikujve të trurit për qëllime diagnostikimi. Related posts:Njihuni me shkencëtarin shqiptar të neurologjisë në SHBADeputeti i VV’së: Mos pritni mrekulliImmune system discovery could end chronic organ rejectionÇfarë e shkakton lupusin?Kirurgu Shqiptar i shpëton jetën gjermanit të moshuarLigji për Pagat sërish në Kuvendin e KosovësGripi në […]