Veshka Policistike

VESHKA POLICISTIKE

Keqformim i lindur i veshkave që karakterizohet me degjenerim cistik të tyre.

Related posts:

Sot pasdite bisedova me zonjën Ferdonije Qerkezi nga Gjakova, në ditën që u mbushën 21 vjet prej kur...
Kujdes, mos flini kurrë më shumë sesa 8 orë në ditë
Rreziqet potenciale që ndikojnë në pjellshmëri
Çka është pedofilia?
Rreziku për sulm të zemrës: Mungesa e gjumit ndërlidhet me shëndet të dobët kardiovaskular
Ja pse duhet të flini menjëherë pas punës!
Me rastin e Festës së Pashkëve të gjithë besimtarëve të besimit katolik iu përcjellë urimet më të pë...
Çka është Muri qelizor? - Përkufizimi
Shoqata “Nënë Tereza” në Londër shpërndan ndihma për anëtarët e diasporës
1669 viktima dhe mbi 69 000 të prekur nga koronavirusi në mbarë botën
Pacienti godet mjekun me tullë, flet drejtoresha e spitalit
Drejtoria e SHSKUK-së kërcënon Gazetën Shëndeti
Ulen vdekjet nga koronavirusi në Itali, brenda 24 orëve humbin jetën 525 pacientë
Mjekët dhe infermierët,çirakë në shtëpi të vetë !
Në SHBA do të trajtohen në spitalet publike edhe shqiptarët pa dokumenta
Tetë zakone të këqija që dëmtojnë sistemin tonë imunitar
Vizitova fabrikën e miellit "Vali" në Sllatinë të Fushë Kosovës, ku falënderova pronarët d...
Katër raste me virusin AH1N1 në Kosovë
Pacientët do të qëndrojnë në vetizolim për një kohë para operacionit
Demenca e trupit Lewy /sëmundja e trupit Lewy
E keni dëgjuar më parë? Ja cila është historia e operacionit që zgjati 23 orë
Infektohet me Covid-19 djali i presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç
Të jesh apo të mos jesh i pranishëm në lindje
Tmerruese: Sipas “Presheva Jonë”, mbi 100 mijë prostituta shqiptare në rrugët e Europës! A është e m...
Themelohet Shoqata e Mjekëve Shqiptarë në Gjermani
As new clusters emerge, WHO warns virus may be here to stay
Njoftim prej Ambasada e Republikës së Kosovës në Gjermani
Dhjetë profesionet më të respektuara në botë, sipas Global Teacher Status Index
Ja sa dënohet mosdhënia e ndihmës mjekësore!
Jennifer Aniston rrëfen se vuan nga agorafobia
Flet mjeku: A na e sjellin koronavirusin porositë online nga Kina?
QKUK: Rritet numri i Rezonancave Magnetike dhe i shërbimeve radiologjike
Deri në tre vjet burg për sulmet ndaj mjekëve dhe infermierëve në Kroaci
Një shikim mbi përparimin e pandemisë nga Covid-19
Stomatologët kërkojnë punësim në institucionet shtetërore
Baraliu: Vendimi i kushtetueses për pagat të respektohet, të ndalen grevat
Ja çfarë fjalë epike shkruan Mjeku për Adem Jasharin!
Pse janë lipidet e gjakut faktorë rreziku për sëmundje koronare?
Virusi i mistershëm kinez edhe në SHBA – konfirmohet rasti i 3-të
Shërohen dhe 23 persona nga koronavirusi
“Mjekët marrin gjysmën e rrogës që marrin në Kosovë”, Berishës nuk del inati: Futi rojet të rrihnin ...
Vdes një mjek në Kinë nga Coronavirusi
Me 15 maj hapen bizneset e hotelerisë në Austri – ja rregullat e reja
Gjeniu shqiptar nga Tirana ka goditur botën e kardiologjisë
Përdorimi i paautorizuar i pasurisë
Video: Sakrifica mbinjerëzore e Kirurgut gjatë luftës
Dallimi i pagës së infermiereve në Kosovë dhe në shtetet tjera
Ministria e Shëndetësisë: 29 raste të reja me COVID-19, shkon në 18 numri i viktimave në vend
Qeveria Kurti shfuqizon vendimin e Qeverisë Haradinaj për rritjen e pagave për vete
Ecja, Sporti dhe Shëndeti
Ndalimi i punës së detyruar ose të dhunshme
Ushqimi dietal
Studiuesit zbulojnë virusin unik në Zvicër, ja si shpjegohet
Me pikëlloi shumë lajmi për vdekjen e dy qytetarëve tanë të prekur me COVID- 19. I shpreh ngushëlli...
QBD publikon falas online, katër fjalorë dygjuhësh për fëmijë deri në 6 vjeç
NJOFTIM BİLDİRİ OBAVJEŠTENJE Orari javor i transmetimit në RTK të mësimit në distancë për gjuhën tur...
Ikja e mjekëve jashtë Kosovës/ Komuna e Suharekes hap konkurs për gjinekolog por asnjë aplikantë
Ligji për Sigurime Shëndetësore mbeti vetëm në letër
Baba Qazimi nga Gjerma e Tetovës mjeku popullor, shkruanin gazetat para 100 viteve
'Austria Airlines' shtyn fluturimet e rregullta deri më 8 qershor
Deputeti i VV’së: Mos pritni mrekulli
A është alkooli i dëmshëm për bebin në barkun e nënës?
Pacientëve me kancer nuk u jepet kimioterapia – Mjekët në grevë
As raca dhe as klasa shoqërore nuk përcaktojnë inteligjencën tek foshnjat
Ikja e mjekëve nga Kosova dhe mosha mesatare e mjekëve të mbetur në Kosovë
Asgjësimi apo fshehja e materialit arkivor
Ramush Haradinaj
Abaci - Sinonimet e gjuhës shqipe
PESË RASTE ME COVID-19! Sot më 05.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me ...
Çka është Kontrata e Punës?
How long does it stay in your system?
Ja çka janë ata që shkruajnë me dorë të majtë!
Koronavirusi vjen në Shqipëri! Konfirmohen dy raste, babë e bir erdhën nga Italia
Si quhen tre eshtrat më të vegjël në trupin e njeriut?
Ja çfarë kërkese Kirurgu Dr.Salih Krasniqi ka për mediat!
Drejtpërdrejt, në KTV
Thëngjilli përsëri shkaktari kryesor i ndotjes së ajrit në kryeqytet
Arsyet kryesore për shëndetin përse nevojitet të hani vezë çdo ditë – Gazeta Koha Jone
Personeli shëndetësor çdo ditë e më shumë po zvogëlohet
Edhe një Shqiptar bëhet Specialist në Gjermani
Një shqiptar në Gjermani vdes si pasojë e koronavirusit
Ja çka shkruan Dr.Halil Krasniqi për Qeverinë e re
Infermieri shqiptar tregon peripecitë me të infektuarit në Itali
#CME #NMJ SINGLE ANSWER QUESTION Regarding The Nicotinic Cholinergic Receptors At The Motor End Pl...
Ja sa para i shpenzon populli i Kosovës për shërim në shtetet fqinje
Kushtetuesja pezulloi Ligjin për Paga, çka i konvenon atyre ky vendim?
Frymëzimi në kohën e karantinës
What bleeding gums mean for people with diabetes
Can This Weight-Loss Pill Really Help You Lose Weight?
Viremi
Një fotografi me një mesazh për të gjithë kundër vaksinimit
Fluturimet nga Prishtina në Zvicër dhe Gjermani
Inf. Luljeta Musliu: Kush tjetër, përveç INFERMIERËVE
Milaim Zeka: Pse nuk po e hapim një fond për punëtorët shëndetësor?
Ventrikulografi
Study confirms cats can become infected with and may transmit COVID-19 to other cats
Filantropi Lazim Destani ndihmon familjet në nevojë në Maqedoni
Katër përfitimet kryesore të suplementeve të kolagjenit
10 Theniet më të bukura për infermieret
Masakra e Rezallës, kryer mizorisht 21 vjet më parë, është një tjetër dëshmi e gjenocidit të shtetit...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

SHSKUK-ja u paguan punëtorëve shtesa për kujdestari përkundër që nuk kujdestarojnë

Thu Jan 31 , 2019
SHSKUK-ja u paguan punëtorëve shtesa për kujdestari përkundër që nuk kujdestarojnë, raporton Koha Ditore Një gjë e tillë konfirmohet nga fletëpagesat e ekzekutuara nga ky institucion muajt e fundit. Punëtorët administrativë, asistentët e zëdhënësit kanë përfituar me mijëra euro në emër të kujdestarive të mjekëve. Një zyrtare administrative ka pagë […]
QKUK SHSKUK