Vestibular

VESTIBULAR

Që i përket vestibulumit.

Related posts:

Mjekët e huaj zgjedhin Shqipërinë
Dr.Çlirim Berisha: fokusohuni në luftimin e pandemisë e jo në luftimin e vendimeve të njëri-tjetrit
Alarmante: 2 mjekë Emergjentë dhe një Kirurg braktisin Spitalin Rajonal të Mitrovicës
Fruta të thata për meshkujt dhe arsyet
Paralajmërojnë mjekët: Edhe Kosova mund të preket nga virusi kinez
149 shtetas kosovarë u kthyen nga Zvicra në Kosovë
Mësohet data kur Gjermania do t’i hapë kufijtë për shqiptarët
Ministri Dr.Arben Vitia konfirmon rastin e dyshimt me Koronavirus
Studiuesit zbulojnë virusin unik në Zvicër, ja si shpjegohet
Kosova po shkon drejt krizës për ujë të pijshëm
Dr.Besnik Ibishi reagon ndaj shkrimit të Gazetës Shneta
Online information about probiotics often misleading
Simptomat dhe shenjat e gurëve në veshka
Ambasada e Kosovës në Austri: 36 qytetarë të Kosovës janë riatdhesuar në Kosovë
Mbi 500 mjekë të prekur nga virusi, qeveria kineze kërkon të fshehë shifrat për personelin
Rudina Xhunga: Mjekëve të këtij vendi, të kujtohemi t’u themi dhe faleminderit!
Sa para në vit i merr Fedarata Sindikale e Shëndetësisë nga Punëtorët Shëndetësor?
Dr.Fatmir Salihu: Parafimoza
Virusi Corona, në qytetet kineze ka edhe shumë shtetas shqiptarë
Shenjat vitale
Nis takimi i Kurtit me përfaqësues të sindikatave
Si pastrohet gjaku përmes hemodializës?
Të bëhesh INFERMIER
Reagim nga Ministria e Shëndetësisë Prishtinë, 7 prill 2020 Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti K...
Shtohet numri i viktimave nga koronavirusi, humb jetën 84-vjeçarja tek Infektivi
Skuqjet në fytyrë
Lajmërimi apo kallëzimi i rremë
Shefja e OBSH-së në Kosovë: Pas dy javëve bie numri i të infektuarve, nëse qytetarët vetizolohen
Ministria e Financave tregon kur do të ekzekutohen pagat me rritje
Urime ditëlindjen e 21-të, Endriti ynë i dashur! Ndoshta ke pasur dëshirë ta takosh shoqërinë, por L...
Në Klinikën e Syve për herë të parë kryhet operacioni për heqje të trupit të huaj me anestezion loka...
Çaj majdanozi për humbje peshe
Dr.Besnik Ibishi: Nëse keni problem në gjetjen e venave!
Dr.Baton Kelmendi: disa fakte në lidhje me spitalin Pediatriko-Kirurgjik
Venulë
Mbikëqyrja e pandërgjegjshme e trafikut publik
Ja çka do të ndodh nëse nuk fillon zbatimi i ligjit për paga
Qëndrimi ulur gjithë ditën dhe infeksionet respiratore
Dr.Hamdi Ramadani: Vdekja e Kobe Bryan është ngjarje tragjike për mbarë botën
Lamtumirë Cigare!!!
Përvetësimi i kundërligjshëm i pasurisë me rastin e bastisjes apo ekzekutimit të vendimit gjyqësor
Sigurohet materiali për intervenime në sy
Artisti shqiptar nga Zvicra, me anë të surlës bashkon traditën me modernen
Kërcënohet doktoresha në Deçan
Me pikëllim mora lajmin e ndarjes nga jeta të Sefer Avdi Batushës nga Krusha e Vogël. Ai kishte humb...
Ligji i Pagave, sindikatat kërkojnë revokimin e masës së pezullimit
Situata e krijuar në komunat e veriut të Kosovës është e papranueshme dhe është rezultat i neglizhen...
Dhënia e ndihmës personit të akuzuar nga tribunali ndërkombëtar penal
Ja 100 medikamentet që trajtojnë shumicën e sëmundjeve
NJOFTIM BİLDİRİ OBAVJEŠTENJE Orari javor i transmetimit në RTK të mësimit në distancë për gjuhën tur...
Are women getting incorrect treatment?
Sot 21 vite më parë, në Rezallë, forcat ushtarake e policore serbe kryen një nga masakrat më të rënd...
Virusi vdekjeprurës, ambasadori shqiptar në Kinë: Mos ejani këtu se ka shumë rrezik
KOMUNIKATË Informacione rreth aktiviteteve të MAShTI-t gjatë javës (23-27 mars 2020) MAShTI ka vazhd...
Specialistja më e re e Endokrinologjisë
Fluks në Spitalin e Beratit
Infermierët në prag të themelimit të Sindikatës
Me 15 maj hapen bizneset e hotelerisë në Austri – ja rregullat e reja
Për dhjetë muaj, qytetarët sulmuan 132 zyrtarë
Tre ditë pa asnjë të vdekur nga koronavirusi, shtohen të shëruarit
Deputetët s’mund t’i bindin kirurgët për ndërprerjen e grevës
Kirurgu shqiptar zbulon instrumentin e veçantë i cili do të përdoret në tërë botën
Sëmundjet kronike të veshkave tek të moshuarit
Spanjë, 812 të vdekur dhe 7 600 të prekur nga koronavirusi brenda 24 orëve
Kirurgët meritojnë përkrahje të plotë në realizimin e kërkesës së tyre për rritje të rrogës
Qytetarë të nderuar, Ardhmëria e Kosovës është dhe mbetet në integrimet evropiane dhe euroatlantike....
Abuzimi emocional - Çka është, si manifestohet dhe cilat janë shenjat?
Çka është Paga minimale?
Arbenita nga Prishtina, me tumor në gjuhë, fyt dhe nofull, ka nevojë për ndihmën tuaj
Reagon QSUT ndaj dhunës mbi mjeken specializante të Kirurgjisë
Ja sa është paga e Kirurgut, Radiologut dhe Psikiatrit në Zvicër!
Furrtarët e Kosovës, të njohur në gjithë rajonin për traditën e pasur dhe bukën e shijshme që përgat...
#PCR #TESTING
Frikësimi gjatë procedurës penale
Syla:Politikanët kosovarë qëllimisht po i largojnë mjekët nga Kosova
Përgatitja për OPU(oocyte pick-up) ose marrjen/grumbullimin e vezëve/oociteve tuaja.
Ushqimet me vitaminë B5, kundër Alergjive
Greqi: Marrëveshje për punë sezonale, përfitojnë 10 mijë shqiptarë
Ja cilat janë 10 ushqimet që djegin dhjamin!
Gjermanët vendosin nëse duan të jenë dhurues organesh
Sot qëndrova në komunën e Malishevës, për të parë nga pranë gjendjen e krijuar pas përhapjes se viru...
Haradinaj ne “Çim Peka Live” per krizen ne Kosove
Mjeku infektolog Valbon Krasniqi tregon më shumë rreth Koronavirusit
Ja në cilin vend QKMF do të punoj pandërprerë!
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës
Skandaloze: Punëtorët e statistikave kaferojnë ndërsa punët e tyre ua ngarkojnë mjekëve dhe infermie...
Vëllezërit Shoshi prej Zvicra ndihmojnë fshatin e tyre në kohë pandemie
Maqedoni e Veriut: Specializantët si skllevër
Alarmante: Në çdo të tretën ditë largohet nga një Mjek nga Kosova
Demenca vaskulare
Përmbajtja e Kontratës së Punës
Të nderuar miq, Ju ftoj të më ndiqni, sonte nga ora 20:45, në emisionin “Debat Plus”, në RTV Dukagji...
Mirë se vini në “Universin e Lindës”
80% e Mjekëve të anketuar janë gati të....
Postim i marrë nga faqja e Ministrisë së Shëndetësisë Në Klinikën Infektive të QKUK, sot më 31 mars...
Sistemi i drejtësisë fajtor për ikjen e Infermierëve nga Kosova!?
Veneseksion
Orari dhe përmbajtja për javën e ardhshme për mësimin në distancë eMësimi - Orari dhe përmbajtja për...
Mungesë e madhe e Specializantëve në QKUK
Sëmundja Huntington

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Vicioz

Sun Feb 3 , 2019
VICIOZ Me të meta, i parregullt, i çoroditur, i prishur. Related posts:Ja sa dënohen marrëdhëniet seksuale brenda familjesPunëtorët e shtetit mund të mbesin pa rrogaRritet bilanci në Kosovë, 165 qytetarë të infektuar me COVID-19Dr.Gazmend Bojaj në mesin e 100 mjekëve më të mirë të familjes në botëDëshiroj të ngushëlloj familjen […]