Vestigium

VESTIGIUM

Shputa e këmbës.

2) Gjurmët e shputave të këmbëve.

Related posts:

Kosova ka nënshkruar marrëveshje, kurse Serbia ia ka ndaluar Gjermanisë t’ia marr infermierët
Projektligji, Mjekëve dhe Infermierëve u heqet e drejta e dypunësimit
Ikën mjekët! Nuk ka kush bën ndërhyrje kirurgjikale në spitale
Shënohet viktima e 5 në Kosovë nga COVID-19
Me keqardhje të madhe mësova lajmin e ndarjes nga jeta të aktores sonë të mirënjohur Leze Qena. Tras...
Përbërja e gjakut
Virusi mund të qëndrojë në ajër, OBSH ndryshon qëndrim për maskat
Sëmuret presidenti Thaçi
Kush e shkakton kancerin? Studimi: Ndikon mënyra e jetesës
Avokati i Popullit ende s’ka vendosur rreth Ligjit për Paga, pranon edhe tri ankesa
Moslajmërimi i përgatitjes së veprave penale
Ventrikulofiksim
Ja çka bëjnë sindikatat për ligjin e pagave
Dështoi në reformën në shëndetësi, qeveria finlandeze jep dorëheqjen
Zyrtarizohet Sindikata e infermierëve/mamive dhe profesionistëve tjerë shëndetësor
Zyrtarizohet Kolegji i Kirurgëve të Kosovës
Kur nuk e pranon injeksionin shkaku i frikës por trajtimi oral del më efektiv
Qytetarë të dashur! Kënga më patriotike që duhet të këndohet nga të gjithë sot pa marrë parasysh etn...
Besnik Tahiri nuk i sqaron kriteret për përcaktimin e koeficientit
Shkon në 361 numri i të infektuarve me Covid-19
Rudina Xhunga: Mjekëve të këtij vendi, të kujtohemi t’u themi dhe faleminderit!
Simpsons parashikuan shpërthimin e koronavirusit 27 vjet më parë
Kirurgët nuk i përgjigjen grevës: Vazhdojnë punën
Çka është spermatozoidi?
Sërish specializantët ankohen se nuk janë paguar
Në Spitalin Rajonal të Mitrovicës kryhet operacion i rrallë në sy
Sonte jam i ftuar në një intervistë me Leart Hoxhën në emisionin e tij "Click" - RTV21, në...
Keqpërdorimi i sinjaleve ndërkombëtare të komunikacionit
QKUK: Emergjenca për 1 javë trajtoi 643 pacientë Klinika Emergjente e Qendrës Klinike Universitare...
Tre ditë pa asnjë të vdekur nga koronavirusi, shtohen të shëruarit
Riana Dragu, infermiere në vijën e parë të frontit në luftën kundër COVID-19 në Miçigan
Sommaruga dhe Bellen, si “qytetarë normalë”, në metronë e Vjenës
Mos lani dhëmbët menjëherë pas një vakti
Më 7 prill 1999, në luftë për t'i shpëtuar bashkëluftëtarët e tij ka rënë heroikisht Xhevat Dem...
Infeksioni
Ngasja në gjendje të paaftë apo të dehur
Rrezikimi i trafikut publik me veprime apo mjete të rrezikshme
Dr.Gani Morina: Taksa, Amerika dhe Gishti i thyer, i ngjyer, i ndyer !
Dr.Izet Sadiku: Sulmi ndaj zëvendëskryeministrit Hoti është akt qyqar
Mosdhënia e ndihmës personit të lënduar në fatkeqësinë e trafikut publik
Njoftim lidhur me shërbimet konsullore në Ambasadën e Kosovës në Austri
Ja sa mish pule konsumojnë shqiptarët në vit!
Alcohol: Link Between Liver and Brain May Control Consumption
Team Critical Care managing a Central Venous Catheter @Azerbaijan STAY SAFE WEAR PPE
Një 80 vjeçar që erdhi nga Italia dyshohet se është prekur nga coronavirusi, ekipi mjekësor i QKMF-s...
Ambasada e Kosovës me njoftim të rëndesishëm për bashkëatdhetarët në Zvicër
Vrasjet dhe zhdukjet e mjekëve gjatë luftës së UÇK-së sipas PHR
Gazetari i RTK-së përkrah fuqishëm grevën e Kirurgëve
Skenarët e mundshëm, për t’u kthyer në normalitet
Shtohen foshnjat me anomali, mjekët: Shtatzënat vijnë në kontroll me paketën e cigareve
Sulmohet mjeku Mejdi Zeqiri nga disa romë në Bujanoc
EKSKLUZIVE, PRESIDENTI THAÇI NË PRESSING
Përballja me stresin gjatë COVID-19
Familjet e 5 foshnjeve marrin lajmin e jetës, mjekët shqiptarë kryejnë me sukses operacionet e vësht...
Fluturimet nga Prishtina në Zvicër dhe Gjermani
Ja cilat sëmundje i shëron çaji kamomil!
Ushqimi te të sëmurët me sëmundje iskemike të zemrës
Masat disiplinore për shkeljen e detyrave të punës
Çka është kutia e Pandorës?
Pengimi i personit zyrtar në kryerjen e detyrave zyrtare
Betejat e Luftës Çlirimtare u shënuan me emrin dhe heroizmin e Dëshmorëve të Kombit. Sot kujtojmë rë...
Kush do kujdeset për shëndetin e shqiptarëve, mjekët emigrojnë në Gjermani!
Vitamina C ose acidi askorbik
Ministri Dr.Arben Vitia konfirmon rastin e dyshimt me Koronavirus
Sot kujtojmë martirët e vrarë mizorisht nga kriminelët serbë para 21 viteve në fshatin Beleg të Deça...
2019: Katër mjekë të njohur e lanë QKUK-në për shkak të problemeve menaxheriale
Flaka Goranci, artistja “e bekuar nga Zoti”
Demenca vaskulare
Asnjë pranverë, këtu e 21 vite, nuk mund ta shijojmë. Gjithandej Kosovës, për çdo ditë të këtyre mua...
Vipomë
Çka është Shkenca?
Skandaloze: Nëse të dhemb barku(kolikë abdominale) mjekët në Kosovë të udhëzojnë menjëherë te Kirurg...
Në QKUK këtë vit u realizuan 3500 procedura invazive
7 eye exercises
Mjekët dhe infermierët e QSUT nuk marrin rrogat: Shteti po tallet
Çka është Paga minimale?
Skandaloze: Në Mitrovicë i mituri rrah nënën e tij
“Dhurata” e parë nga Kurti, merr vendim t’i ulë pagat që i rriti Haradinaj
Vertebrat cervikale
Get Ready to Run Your First 5K With This Plan
Në pritje të vaksinës, shkencëtarët rendin të zhvillojnë trajtime kundër COVID-19
Virusi vdekjeprurës/ Çfarë dihet deri më tani?
Gjermanët vendosin nëse duan të jenë dhurues organesh
‘Dijetari’ Zafir Berisha i pakënaqur me fjalimin e Albin Kurtit në Mynih
Mbikëqyrja e pandërgjegjshme e trafikut publik
Vitamina D- Roli dhe rëndësia e saj
Merri këto tableta se të ndihmojnë…
Mjeku shqiptar nga Kosova, shpëton nga vdekja fëmijën katërvjeçar gjerman
Shqipëria i kërkon ndihmë NATO-s për 300 ventilatorë dhe 1.5 milionë maska
Sëmundja e sheqerit (diabeti) dhe agjërimi gjatë Ramazanit
Nga 1 maji mund t’i takoni familjarët dhe shoqërinë
Konkursi në Fakultetin e Mjekësisë, kandidatja reagon ndaj akuzave për kualifikimin e saj
Virologji
At height of pandemic, 1.4 million US health workers lose jobs
Nga nesër edhe Spitali i Ferizajt në grevë, mbështet kërkesat e punëtorëve shëndetësorë të QKUK-së.
Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut
Komunikatë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike GJASHTË TË SHËRUAR DHE NËNTËMBËDHJETË RASTE...
Çfarë Tregojnë Duart e Ftohta për Shëndetin?
Diola Dosti – Baftiu kandidate për Global Women Awards
Ra nga makina dhe prindërit nuk e panë, flet mjeku

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Virocite

Sat Apr 6 , 2019
VIROCITE Qeliza, struktura e të cilave është ndryshuar si rezultat i veprimit të viruseve në to. Related posts:COVID-19, Rama: Kemi në dispozicion 304 respiratorë dhe 310 shtretërNJOFTIM BİLDİRİ OBAVJEŠTENJE Në vazhdën e procesit të organizimit të mësimit në distancë për nxë...Nëse i keni këto tri simptoma njëkohësisht, mund të keni […]