Vezë me Gjizë – Tigania e Shijshme nga Duart e Nënave


Traditë e mëngjeseve në çdo tryezë shqiptare. Fantastike për të nisur ditën shëndetshëm duke i ofruar trupit forcë dhe përgjatë gjithë ditës.

shumë mënyra në gatimin e vezëve, të ziera, të rrahura, sy, omleta të kombinuara me perime të ndryshme gjithashtu. Por të përgatitura me gjizë të freskët, krahas shijes fantastike të tyre janë të mëdha gjithashtu.

Është ndër gatimet më speciale të përgatitura nga duart e nënave, një recetë e shpejtë, që mbush gjithë shtëpinë me aromën e shijshme të saj.

Shoqërohen me bukë të thekur, qumësht por edhe e kastraveca të freskët.

u sugjeron më poshtë përgatitjen e tiganisë me gjizë dhe vezë, një mënyrë fantastike për një mëngjes të shëndetshëm dhe plot .

Përgatitja e Tiganisë me Vezë e Gjizë

Përbërësit

4 kokrra vezë

ose gjalpë të freskët

5-6 lugë me gjizë të freskët


Kripë (Vetëm po të gjiza është pa kripë)

Piper

Përgatitja

Si fillim rrahim fortë vezët në një tas dhe i lëmë mënjanë.

Vendosim një të thellë në zjarr, hedhim vaj ulliri ose gjalpë të freskët.

Shtojmë gjizën, e kaurdisim për pak dhe më pas shtojmë vezët e rrahura.

rregulojmë me kripë dhe .

lëmë skuqet shumë ose pak sipas dëshirës dhe e servirim në pjata.

Vlerat e vezëve me gjizë

është një ndër produktet që mbart vlera të jashtëzakonshme ushqyese renditur në listën e 10 super-ushqimeve dhe s’ ka mëngjes më të këndshëm se vezët, sido të jenë të gatuara.

janë një burim i shkëlqyer i kompleksit të proteinave cilësore dhe nga ana tjetër ofrojnë pak kalori.

 vezë e plotë përmban 5.5 gramë proteinë dhe 68 kalori.

Nga ana tjetër, gjiza është e pasur me , kalçium dhe ushqyes të tjerë të shëndetshëm.

Gjiza është në i preferuar i njerëzve që tregojnë kujdes për shëndetin, atyre që vrapojnë, notojnë dhe ngrejnë pesha.

Kjo devotshmëri vjen posa gjiza përmban sasi të mëdha të proteinës kaseinë dhe nivele tepër të ulëta të yndyrës./

Postime të ngjashme