Vezikovaginal

VEZIKOVAGINAL

Që i takon vezikës urinare dhe vaginës.

Related posts:

Furrtarët e Kosovës, të njohur në gjithë rajonin për traditën e pasur dhe bukën e shijshme që përgat...
Shëndeti i ekonomisë
Të drejtat e të punësuarit me rastin e ndërrimit të punëdhënësit
Çka është Muri qelizor? - Përkufizimi
COVID-19 ICU team have a message for you. "Spread the message, NOT the Virus. Stay home, stay s...
Ventrikulomegali
Lajmërimi apo kallëzimi i rremë
Mjeku Shqiptar Bekim Tateshi e shpëton vogëlushen nga Prishtina
Mbi 150 studentë të infermierisë përfitojnë kontrata pune në Gjermani
Nga rroga e ulët te kontrata e përkohshme, kjo është mjekja që izoloi koronavirusin në Itali!
Ja sa dënohen marrëdhëniet seksuale brenda familjes
Vital
Shkaqet e sëmundjeve kronike të veshkave
Dr.Naim Shabani: Miomët e mitrës
Ja sa dënoheni nëse i braktisni personat e paaftë
#CME SAQ INDUCTION AGENTS Which of the following inhibits 11-Beta-Hydroxylase !? A. STP... B. Pro...
Urdhri Farmacistëve Të Shqipërisë: Farmacitë të hapura gjatë fashës orare të lejuar
Ortopedët nuk thyhen as pas presioneve, vazhdojnë grevën fuqishëm
Dr.Hajdin Ymeri: të ndalohet vijimi i shkollimit në të gjitha nivelet, qysh nesër
Pacientët po bëjnë ankesa duke trilluar ngjarje ndaj mjekëve dhe infermierëve
Fakte mbi vaksinën antigrip💉
Kollçaku: Ligji i Pagave është ligj elektoral
A e dini se mënyra që i jep fund by-passit në zemër është zhvilluar nga një shkencëtar turk?
Çka është Sektori publik?
Sëmundja
Njoftim i rëndësishëm nga Ambasada e Kosovës në Berlin
Fituesi i çmimit Nobel në mjekësi: Virusi doli në Kinë, nga laboratori ku po punonin për vaksinën e ...
Vendimi im i datës 21.11.2018, në të cilin vendoset taksa 100% për produktet serbe, në pikën 3 dhe 4...
Institucionet kanë nevojë për shërbime psikologjike
SOT KATËR TË SHËRUAR, GJITHSEJ DERI SOT 10 TË SHËRUAR ME COVID-19! Sot më 01.04.2020 në Laboratorin...
Sot më shumë çmohen botoxet e analfabetët sesa të bësh 30 vite shkollim
Qytetarë të dashur! Ju lutemi ti përmbaheni rekomandimeve të Institutit Kombëtar dhe mos dilni në gr...
Nga nesër edhe Spitali i Ferizajt në grevë, mbështet kërkesat e punëtorëve shëndetësorë të QKUK-së.
Shkencëtari Japonez, fitues i çmimit Nobel, tregon se si pastrohet trupi gjatë Ramazanit
Qytetarë të nderuar Për mua dhe LDK-në është i papranueshëm shkarkimi i Ministrit të Punëve të Brend...
Besnik Tahiri nuk i sqaron kriteret për përcaktimin e koeficientit
Gripi mbush Spitalet, mjekët: Situata nën kontroll
Ndërroi jetë Agim Ramadani, mjeku i parë ligjor shqiptar në Maqedoni
Haradinaj ne “Çim Peka Live” per krizen ne Kosove
Mjeku paralajmëron: Rreth 96 milion persona do infektohen me koronavirus, 500 mijë do vdesin
Doktor Hatim Baxhaku, kirurgu më i kërkuar në rajon!
Gripi në Kosovë akoma nën pragun epidemik
Mjeku Shqiptar në SHBA, zbulon një bakter të rrezikshëm që vjen në rrugë të pazakontë (Foto)
10 drogat më të rrezikshme në botë
Bullgaria në prag të krizës shëndetësore, mjekët dhe infermierët synojnë Gjermaninë dhe Austrinë
Doktoresha shqiptare e diplomuar në shkollën e mjekësisë në Harvard
Neurokirurgu Dr.Haxhi Avdyli fajëson Hashim Thaçin për pezullimin e ligjit për paga
Ja sa mish pule konsumojnë shqiptarët në vit!
Mjeku nga Kosova merr mirënjohje nga Gjenerali i NATO-së
Qytetarët e Kosovës tymosin mbi 300 milionë euro duhan
Psikiatri Pepshi: Vetëvrasjet shumë rrallë mund të parandalohen, nëse karantinimi shkaktar mund të i...
Kryeministri Kurti reagon për rastin e futbollistit Ilija Ivic: Lëreni Ilijan të luajë lirshëm kudo ...
Simpsons parashikuan shpërthimin e koronavirusit 27 vjet më parë
Masakra e Rezallës, kryer mizorisht 21 vjet më parë, është një tjetër dëshmi e gjenocidit të shtetit...
Emergjenca e QKUK-së mbingarkohet nga udhëzimet pa kritere
Vakitë në QKUK
Ja pse peshkaqeni mund të jetë ilaçi kundër kancerit
Libreza e Punës
Lista e nënshkrimit të Ortopedëve dhe dokumenti zyrtar i Kolegjiumit të Ortopedisë për hyrje në grev...
Sot shënohet Dita Botërore e Shëndetësisë
Familjet e 5 foshnjeve marrin lajmin e jetës, mjekët shqiptarë kryejnë me sukses operacionet e vësht...
Mjeku Shqiptar që trajtoi pacientë me Ebolë
Gjithnjë e më shumë zviceranë po largohen nga Zvicra – por ku shkojnë?
Skandaloze: Mjekët e Klinikës Emergjente kujdestarojnë 12 orë por paguhen për 24 orë
‘Dijetari’ Zafir Berisha i pakënaqur me fjalimin e Albin Kurtit në Mynih
Materniteti në vitet 50-të në Prishtinë
Qeveria i largon nga puna disa sekretarë të ministrive, i qet në listën tepricë
Virologji
Çfarë është gripi i derrave dhe cilat janë shenjat e tij?
Dr.Gëzim Berisha: Kur është shqetësuese një DHIMBJE E GJOKSIT⁉️
Ministri Ismaili po manipulon me kërkesën e Kirurgëve
Çka është Demenca e përzier?
Shtohet numri i të shëruarve, deri tani në Kosovë, konfirmohen 23 të shëruar me Covid-19 Ka arritur ...
Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami, priti sot ambasadorin ...
Pacientja falenderon pa masë Kirurgun Naser Plakollin dhe ekipën kujdestare
Doktorët shqiptarë në Londër rrëfejnë betejën e fituar ndaj COVID-19
Dje na sulmonin, sot po na kopjojnë
Ja sa dënohet marrja e ryshfetit!
Darka e Kirurgut i cili duhet të operojë 24 orë...
Të dashur miq, Tani kur deklarata nga Shtëpia e Bardhë qartësoi gjithçka rreth të sotmes dhe të ard...
https://www.medscape.com/viewarticle/928605…
Cilat janë funksionet e gjakut?
75-vjeçari i nervozuar me mjekët, i quan “sorra të larme”
Çka është karma?
Përmbajtja e Kontratës së Punës
Mbështetja e mërgatës për tejkalimin e COVID-19
Ligji për paga mbledh Këshillin Drejtues të SBASHK-ut
Dëshiroj të ngushëlloj familjen dhe dashamirësit e aktores së shquar të Kosovës, Leze Qenës, për hum...
Hungaria hap kufirin me Austrinë
26 foshnje, për 24 orë në Gjinekologji
Këtë vit do të hapen dy konkurse për specializime në QKUK
Sa forma të konstipacionit kemi?
6 Ways to Burn More Calories Doing Bodyweight Exercises
Të dashur, ne nëse nuk jemi për Çmimin Nobel, nuk jemi as maskarenj
Sot është Dita Botërore e Shëndetit, që sivjet iu kushtohet infermierëve dhe mamive, për rolin kyç ...
Çka janë qelizat e kuqe të gjakut?
Ja çfarë metode e re e operacioneve po aplikohet në Kirurgjinë Torakale!
Gjergj Kola: Bashkia e Vjenës do të nderojë “Ambasadorët e Paqes” në vjeshtë
Kryesindikalisti i shëndetësisë: Priten veprime të paparashikueshme nga Sindikatat!
5 benefite shëndetësore të Zinkut

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Vipomë

Sun Feb 3 , 2019
VIPOMË   Vipoma është tumor pankreatik malinj me origjinë nga qelizat D1, të cilat sekretojnë peptide intestinale vazoaktive, duke shkaktuar çrregullime kardiovaskulare dhe elektrolitike, hipotension vazodilatator, diarre, hipokalemi dhe dehidrim. Related posts:Tipet e demencësKosovari 70-vjeçar “ia shkel” 158 km në orë, mbetet pa patentëshoferiStudentët shqiptarë në Austri, të vetëm përballë […]