Vibrant

VIBRANT

Dridhës, lëkundës.

Related posts:

Kirurgët konfirmojnë largimin kolektiv nga Sindikata
Deklarimi i rremë nën betim
Kosovarët me viza pune austriake, mbesin në Kosovë
Tre ditë pa asnjë të vdekur nga koronavirusi, shtohen të shëruarit
Ja cilat profesione po ua marrin jetën kosovarëve?
Dr. Istref Plakolli: Sindroma Boerhave apo gjakderdhja e tmerrshme.
Skandaloze: Express dhe Monitor.al plasojnë lajm të rremë rreth pagave të mjekëve
Ja çka po bëjnë Mjekët francezë ndaj qeverisë së Francës
Si të luftohet tensioni i lartë i gjakut?
Mashtrimet me „Kurzarbeit“ i kushtojnë miliona euro Austrisë
Çka janë gypat e Falopit?
Kardiokirurgët akuza të rënda ndaj shefit Adem Grbolar: Përçarje dhe manipulim me lista operatore
Sa aktivitet fizik duhet të kryejnë fëmijët dhe të rinjtë?
COVID-19: Vetizolohen 14 punëtorë mjekësor në Vushtrri
Bashkohen një avokat dhe një mjek dhe … prodhojnë çokollatën për diabetikët
Urime Pashkët të gjithë besimtarëve të krishterë! Sot, besimtarët katolikë dhe protestantë në Kosovë...
KOMUNIKATË Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) njofton nxënësit, pr...
Are women getting incorrect treatment?
Rëndohet situata në Kosovë, ndërrojnë jetë në pak orë dy pacientë me koronavirus
Ja se si shpif Gazeta Metro për mjekët rreth rastit të vdekjes së 6 vjeçarit
Maqedoni e Veriut: Specializantët si skllevër
QKUK duket shumë bukur me shenjat orientuese të vendosura në hapësirat e saj
Koronavirusi/ Mungojnë mjekët në Itali, qeveria merr vendimin urgjent
Halil Matoshi nuk i ktheu laptopin dhe telefonin, të blera me buxhetin e shtetit
Vdes kryekirurgu si pasojë e virusit, mediat: mjekët që vdesin konsiderohen martirë
Sigurohet materiali për intervenime në sy
Arratisja e personit të privuar nga liria
Tmerruese: Sipas “Presheva Jonë”, mbi 100 mijë prostituta shqiptare në rrugët e Europës! A është e m...
Pacienti godet mjekun me tullë, flet drejtoresha e spitalit
Vezikular
E përjetojmë me shqetësim gjendjen shëndetësore të mikut tanë, Kryeministrit të Mbretërisë së Bashku...
Profesionet më të ndërlikuara dhe më të vështira në botë
LAPSH në Cyrih ka një njoftim për prindërit
Kurti i la pa punë edhe koordinatorët e Haradinajt
Ja pse patatet e skuqura janë kancerogjene
Alcohol: Link Between Liver and Brain May Control Consumption
Malisheva po vlerësohet si bombë biologjike
Shafrani, bima “çudibërëse”
Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, me pikëllim të thellë ka pranuar lajmin për vde...
CoVid-19/ Shkon në 377 numri i të prekurve në vend
Varshmëria nga droga, bixhozi dhe rrjetet sociale.
Njihuni me 7 vendet që nxjerrin mjekët më të mirë në botë
Nuk e frikësoni as Avdullah Hotin, as Kosovën!
Studim: Njerëzit që u infektuan me koronavirus dhe u shëndetësuan do të vdesin 10 vjet më herët
The Best Ways To Deal With Hair Loss This Winter
Infektologët paralajmërojnë që coronavirusi shkakton dëmtime neurologjike, ndërkaq te disa edhe sulm...
7 eye exercises
Çfarë është Ekzaminimi klinik i gjirit?
Çka është sëmundja Creutzfeldt-Jakob dhe kush e shkakton?
Lajm fantastik nga Londra: Zbulohet vaksina kundër koronavirusit, testohet suksesshëm te minjtë
Virologu gjerman: “S’ka asnjë provë që Covid-19 të përhapet kur jeni duke bërë blerje”
Bilanci i fundit/ Rritet numri i mjekëve të vdekur nga koronavirusi në Itali
Dr.Besnik Bicaj: Kanceri i zorrëve dhe trajtimi në Kosovë
Kirurgu ferizajas Imri Vishi me sukses kryen një operacion të veçantë në kushtet që ofron Spitali i ...
As raca dhe as klasa shoqërore nuk përcaktojnë inteligjencën tek foshnjat
Can This Weight-Loss Pill Really Help You Lose Weight?
Berna, kryeqyteti i tretë ‘më i shëndetshëm’ në Evropë
Koronavirusi vjen në Shqipëri! Konfirmohen dy raste, babë e bir erdhën nga Italia
Gazeta Infermierët: Mungon shujta
Coronavirusi mbërrin në Itali/ 6 të infektuar, izolohen 250 të tjerë
“Parc de la Distance”, parku publik që respekton rregullat e distancimit social |Revista Monitor
As new clusters emerge, WHO warns virus may be here to stay
Mbi 500 mjekë të prekur nga virusi, qeveria kineze kërkon të fshehë shifrat për personelin
Mjeku Shqiptar i cili jeton dhe punon në Suedi
Kuvendi ia ka heq besimin! Qeveria e shkarkuar s’ka të drejtë në iniciativa ligjore! Raportet apo o...
Rreziqet potenciale që ndikojnë në pjellshmëri
'Austria Airlines' shtyn fluturimet e rregullta deri më 8 qershor
Sëmundja
Një fotografi me një mesazh për të gjithë kundër vaksinimit
Si quhet sëmundja që shkaktojnë kërpudhat?
Ja pse qajnë bebet
Me pikëlloi shumë lajmi për vdekjen e dy qytetarëve tanë të prekur me COVID- 19. I shpreh ngushëlli...
Dr. Ferat Sallahu, drejtor i Klinikës së Kirurgjisë Abdominale
Cilat sëmundje duhet të diferencohen me konstipacionin?
Heqja apo dëmtimi i vulave zyrtare ose i shenjave
10 drogat më të rrezikshme në botë
Për mjekët e QSUT që më shpëtuan jetën
Impresionuse me zërin e saj, e reja shqiptare po shkëlqen në Zvicër
Some drugs
Doktoresha shqiptare e diplomuar në shkollën e mjekësisë në Harvard
Pagat me rritje për punonjësit e shtetit – shfaqet problemi i parë
Liria e organizimit sindikal - Ligji i Punës
“Virusi tashmë ndodhet edhe në ajër”, Bino paralajmëron qytetarët: Bëni mirë që të mbani maska
Manipulimi me prova
Kush veç Mjekëve?
Arkëtimi dhe pagesa e kundërligjshme
Enlirat Duraku: Me vendim arbitrar dërgohet në “standby” shkollimi i specializantit!
Në Kosovë rreth 95 për qind e fëmijëve janë të vaksinuar
Analiza e fajit! 1. Kam punuar shumë për koalicionin LVV-LDK. Kam shku aq larg, sa edhe babës ju k...
Mjeku Alimehmeti: Jemi pranë pikut, arsyet pse epidemia u shfaq më butë tek ne
Disa nga arsyet që të shtyjnë drejt duhanit dhe alkoolit
Miq të nderuar, Ju ftoj të më ndiqni, sonte, në “Rubikon” me Adriatik Kelmendin, duke filluar nga or...
Tahirsylaj tregon kur do ta kaplojë vendin i ftohti ekstrem: Temperaturat deri në -20 gradë
Mundësi riatdhesimi më 9 maj për qytetarët shqiptarë që ndodhen në Zvicër
Stomatologët, mjekët e përgjithshëm e specialistët janë të papunë
Lajmi i mirë, gjatë 24 orëve të fundit shërohen 5 pacientë
Çfarë e shkakton gjakderdhjen e hundëve gjatë dimrit?
Shkencëtarët izraelitë: Jemi një javë larg zhvillimit të vaksinës kundër koronavirusit
Kosova ndër vendet që e mban nën kontroll mospërhapjen e fruthit
Ikja e mjekëve nga Kosova dhe mosha mesatare e mjekëve të mbetur në Kosovë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Vezikorektal

Tue Feb 12 , 2019
VEZIKOREKTAL Që i takon vezikës urinare dhe zorrës së drejtë. Related posts:Ndihmoni fëmijët të bëhen aktiv pas shkolle!Çka është konstipacioni (Kapsllëku)?Legalizimi i përmbajtjes së rremeNë Gjermani Kisha bëhet "xhami" për myslimanët që s'kanë ku të falenGlauk Konjufca shkarkon 14 konsuj nëpër ambasadaDr.Gazmend Bojaj në mesin e 100 mjekëve më të […]