Vilozit

VILOZIT

Inflamacion i placentës, i lokalizuar në vilet koriale./Gazeta Shëndeti

Related posts:

Rrahet mjeku në Gjilan, i dyshuari e sulmon pasi e dërgon gruan për kontroll
Vazhdon gjendja alarmante në QKUK duke u anuluar 200 operacione në ditë
Mjeku shqiptar rrëfen përvojat personale nga fronti kundër virusit në Itali
Sot shënohet Dita Botërore e Ndërgjegjësimit për Autizmin. Ndonëse kjo ditë na ka gjetur në një kohë...
Venerologjia
Hyri në rrënoja për të shpëtuar jetë njerëzish, kush është mjeku hero, e dekoron Meta
Dita e 53-të e grevës së Kirurgëve
6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë
Greetings from Innsbruck, AUSTRIA Ready for a cesarean section. 💪🏻
Ecja, Sporti dhe Shëndeti
Dr.Desaret Murati: inhibitorët e pompës protonike prolongojnë diagnostikimin e kancerit të lukthit
A ekzistojmë apo jo? Pyetja që po i mundon shkencëtarët
Foto sa 1000 fjalë/ Situata alarmante në Itali në një foto të vetme
E drejta e grevës - Ligji i Punës
Dëshiroj të ngushëlloj familjen dhe dashamirësit e aktores së shquar të Kosovës, Leze Qenës, për hum...
Kurti, letër ministrave: Skanoni gjendjen nëpër ministri dhe ma sillni raportin
Ja çfarë fjalë epike shkruan Mjeku për Adem Jasharin!
Tipet e demencës
Grevën e Kirurgëve e përkrah edhe një Shoqatë
8 ekzaminime mjekësore që çdo grua duhet t’i bëjë pas moshës 40 vjeç
A ka Qeveria në detyrë përgjigje, si do t’i mbjellin arat e tyre bujqit, kur ata nuk guxojne te dali...
Kandidatët për drejtorë në pesë Klinika të QKUK-së
Parashikimi i fundit afatgjatë – dimri në Evropë ka mbaruar
Ligji për pagat i ka goditur dhe nënçmuar keq profesionet mjekësore
Të dashur, ne nëse nuk jemi për Çmimin Nobel, nuk jemi as maskarenj
Shuhet mjeshtri i madh i humorit, Gëzim Kruja
Skandaloze: Mjekët e Klinikës Emergjente nuk i triazhojnë rastet e dhomës Ortopedike dhe Kirurgjike
Mjeku shqiptar që po bën revolucion në fushën e kirurgjisë laparoskopike
Mos e ngrini një person që i bie të fikët
Një lajm i mirë sapo ka ardhur për rajonin në këtë kohë të vështirë që po kalon Kosova dhe krejt bot...
Older adults who drink tea are less likely to be depressed
Ligji i Pagave, sindikatat kërkojnë revokimin e masës së pezullimit
Koronavirusi: 22 mjekë e infermierë fitojnë betejën ndaj COVID-19
Mamia që punon qe 17 vite në Gjinekologji, ndihmoi shumë nëna në momentet më të vështira!
Punonjësi i zyrave në të ardhmen!
QKUK dhe Spitalet Rajonale me mungesë të Anesteziologëve
Venoz - Fjalor Mjekësor
Si duket e ku gjendet shkronja 'C' në gjuhën shqipe, çka janë gjysma dhe çereku në matemat...
Doktor Enver Hoxha ekspozon fakte të krimit serb në Kosovë
Ligji i Pagave, Kushtetuesja kërkon sqarime shtesë nga avokati i popullit për kërkesën e SBASHK-ut
Skandaloze: Pacienti nga Suhereka udhëzohet direkt për Prishtinë pa u dërguar fare në Spitalin e Pri...
Disa faktorë që ndikojnë në masë të caktuar në rritjen e tensionit arterial
Diola Dosti – Baftiu kandidate për Global Women Awards
Fatmir Limaj
Këtu janë vajzat më të bukura në botë, kurse numri i lindjeve po bie
Çka është Mitra?
Gabimet që mund t’i bëni për t’u mbrojtur nga dielli
Miq, Ju ftoj të më ndiqni sonte, nga ora 20:45, në emisionin “Pressing” në T7. Aty do të flasë për z...
Themelohet Shoqata e Mjekëve Shqiptarë në Gjermani
Postim i marrë nga faqja e Ministrisë së Shëndetësisë Në Klinikën Infektive të QKUK, sot më 31 mars...
Më 28 mars 1999, forcat policore dhe ushtarake serbe, pas rrethimit të mijëra civilëve të fshatit Iz...
OBSH: Duhanpirja vret çdo vit 7 mln njerëz
Çka është Këshilli Ekonomiko-Social?
Në Zvicër jetojnë 2 milionë e 111412 të huaj: Sa prej tyre janë shqiptarë?
I dashur Albin, Aq sa Ti e ke zor t'i kërkosh falje LDK-së dhe ta kthesh Agim Veliun, po aq zor...
Zgjerohet harta Drenasi shënon rastin e parë me COVID19
Skandaloze: Me 3 diploma universitare shtetërore por i papunësuar
Në 21-vjetorin e rënies, sot kujtojmë dy Heronjtë e Kombit, Sami Plakollin e Hajdini Halitin, të cil...
Të afërmit e pacientëve shqiptarë
Version spontan
Mjeku Shqiptar Bekim Tateshi e shpëton vogëlushen nga Prishtina
Reagon Mjekja rreth vendimit të Qeverisë për Postën dhe Telekomin e Kosovës
Dr.Sami Uka: Grevë? Kundër kujt?
Stafi i Klinikës Infektive vazhdon të kujdeset 24-orë për pacientët e dyshuar dhe diagnostikuar me C...
Shqiptarët mes 4 popujve më të stresuar në botë
Çka është fruthi? - Sëmundjet ngjitëse
Virusi mund të qëndrojë në ajër, OBSH ndryshon qëndrim për maskat
Çka janë sëmundjet kronike të veshkave?
Komiteti Teknik i Ekspertëve: S’gjejmë arsye të ndryshojmë strategjinë e testimeve për COVID-19
Autizmi
Is mechanical ventilation for Covid19 being overused!?
20 raste të reja me coronavirus
Si pastrohet gjaku përmes hemodializës?
Study confirms cats can become infected with and may transmit COVID-19 to other cats
Kur të mësoni përfitimet e kësaj perimeje nuk do e ndani nga tryeza
Cila fazë e mitozës është paraqitur në figurë?
Në QKMF-në e Gjakovës mund të shihni gjithçka madje edhe gjoks të ekspozuar
Në aeroportin e Vjenës, testi i shpejtë i koronavirusit kushton 190 euro
Çka është shantazhi?
#CME #NMJ SINGLE ANSWER QUESTION Regarding The Nicotinic Cholinergic Receptors At The Motor End Pl...
Viripotent
Ngjarje tmerri në Greqi, mjekët zbulojnë abuzimin seksual tek foshnja e vdekur nga Siria
Në ora 3:00, virusi Corona i shkaktoi vdekjen S.N., burrë, nga Prishtina, ndërsa, në ora 7:10, N.R.,...
Austria ndihmon Kosovën me pajisje dhe artikuj mbrojtës
Mjeku Shqiptar bëhet pjesë e Kolegjit mbretëror të Mjekëve Britanik
Vendet në të gjithë botën po vuajnë për mungesën e infermierëve
Koronavirusi kthehet në sfidë për mjekët, shkon mbinjë mijë e 500 numri i viktimave
Sllovenia s' ka lehëtsime kufiri për shtetasit shqiptarë
Epike: 123 kontrolla mjekësore nga vetëm një doktor dhe dy infermierë brenda një orari të zakonshëm
Ja cilat raste të sëmundjeve rriten në Shqipëri
Presidenti austriak i del në mbrojtje restorantit shqiptar në Vjenë
“Imami thërret për lutjet në Ramazan, me anë të Aplikacionit”
Vezika urinare
217 raste, për 24 orë në Emergjencë
Dëmtimi i varreve apo kufomave
Kina gënjeu për COVID-19, publikohet dokumenti sekret me shkeljet e bëra
Horror! Mark Skinner: Të paktën 82 shqiptarëve që u dërguan gjallë në Serbi, gjatë luftës, u janë ma...
Prof. Dr. Nexhmi Hyseni - Themelues i Kirurgjisë moderne kosovare
Mesazhi i ambasadorit Grenell ishte i qartë dhe konkret për angazhimet e politikës amerikane në drej...
5 minuta për tu informuar si të veproni në raste TËRMETI!!!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Mjeku shqiptar nga Maqedonia po mahnitë Zvicrën

Sun Feb 3 , 2019
Omer Xhemali ka lindur në një fshat malor shqiptar në Maqedoni. Tani ai është një specialist i kërkuar i zemrës në Spitalin e Qytetit në Zürich. – Gazeta kryesore zvicerane «Tages Anzeiger» portreton mjekun e famshëm shqiptar. 23 vjet në Maqedoni, 16 në Gjermani, 10 në Zvicër. E ku është […]