Viremi

VIREMI

Prani e virusevegjak.

Related posts:

SHSKUK do t'i punësoj 103 Specialistë të papunë
ShBA, arreston doktorin që prodhoi dhe shiti virusin Korona në Kinë?
Infektohet me Covid-19 djali i presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç
Sonte jam i ftuar në emisionin "Desku", KTV, në ora 20:00, përballë Agron Bajramit e Brike...
Dita e parë e kimioterapisë…, një reflektim që duhet lexuar
Austriakët mund të hynë në Slloveni, por jo edhe sllovenët në Austri
Firma shqiptare „IAT“ në Austri mirëmban hekurudhën e projektuar nga Karl Gega
SHSIMP i gëzohet lajmit për dërgimin e ligjit për paga në Kushtetuese
Çka është i punësuari?
Punësimi i shtetaseve të huaj
Hetohet gjinekologu i Prizrenit, dyshohet për lëndim të foshnjës gjatë lindjes
Më 21 mars 2005 kombi, familja dhe të afërmit, ne bashkëluftëtarët, humbëm veprimtarin e përkushtuar...
Pneumonia virale
Arsyet kryesore pse një qasje e re e Lidershipit, bazuar në të dhënat më të reja nga Neuroshkenca, ë...
QKMF e Rahovecit përfiton dy EKG nga kontigjenti Italian i KFOR-it
Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, njofton se sot ka pranuar një informatë nga ana ...
Ja pse patatet e skuqura janë kancerogjene
Doktoresha shqiptare e diplomuar në shkollën e mjekësisë në Harvard
Presidenti austriak thyen rregullin: Pas mbylljes, vazhdon “muhabetin” në lokalin e shqiptarit
Koronavirusi/ Rëndohet bilanci, shkon në 51 numri i të infektuarve në Itali. Kontrollet vijojnë për ...
Paralajmërohen fluturime të reja drejt Vienës për riatdhesimin e shqiptarëve
Stafi i Klinikës Infektive vazhdon të kujdeset 24-orë për pacientët e dyshuar dhe diagnostikuar me C...
Gjumi i pakët dhe imuniteti
Oda e Infermierëve të Kosovës e dënon sulmin ndaj dy infermierëve!
Gjykata Kushtetuese merr vendim për Ligjin për Paga
Frikësimi gjatë procedurës penale
Çka është pedofilia?
Vakitë në QKUK
Ligji për paga shkon në Gjykatën Kushtetuese!
Koronavirusi kthehet në sfidë për mjekët, shkon mbinjë mijë e 500 numri i viktimave
Njoftim i rëndësishëm nga Ambasada e Kosovës në Berlin
Kinë – Rritet në 812 numri i viktimave nga koronavirusi
Hetuesi i lartë i Krimeve Ekonomike arrestohet për korrupsion
Deklaratë për media, pas takimeve të sotme (Drejtpërdrejt)
Në Spitalin e Ferizajt gjatë vitit 2018 u lindën mbi 15oo foshnje dhe u kryen 1161 operacione në kir...
Shuhet mjeshtri i madh i humorit, Gëzim Kruja
Ndihmoni fëmijët dhe të rinjtë të ndjejnë kënaqësi nga përfshirja në një stil jetese më të shëndetsh...
Gazeta "Infermierët" do të botohet edhe në formë të shkruar
Mjekja suedeze e kthen çmimin Nobel për shkak të Handkes
Kaq do të rriten pagat e mjekëve dhe infermierëve
Turqia hyn në zonën e kuqe të koronavirusit, numri i të prekurve arrin në 34 mijë
E përjetojmë me shqetësim gjendjen shëndetësore të mikut tanë, Kryeministrit të Mbretërisë së Bashku...
“Mjekët marrin gjysmën e rrogës që marrin në Kosovë”, Berishës nuk del inati: Futi rojet të rrihnin ...
Impresionuse me zërin e saj, e reja shqiptare po shkëlqen në Zvicër
Coronavirusi: Avdullah Hoti premton pagesat shtesë për stafin shëndetësor
Rama sqaron shpërblimin për mjekët që luftojnë COVID-19, ja kush përfiton
Mjeku Shqiptar bëhet pjesë e Kolegjit mbretëror të Mjekëve Britanik
Dr.Gani Bajraktari: Të lumtë (bravo) Dr.Arbër Morina për futjen e kësaj metode për herë të parë në K...
Sot vizitova komunën e Fushë Kosovës, ku bisedova me kryetarin Burim Berisha dhe kolegët të tij për ...
Në ditën botërore të gruas shuhet një grua, një nënë dhe një mjeke
Kushtetuesja mund të kërkojë amandamentimin e Ligjit për Paga
Gazetari i RTK-së përkrah fuqishëm grevën e Kirurgëve
Blerim Latifi: Budallologjia kosovare në kohën e coronavirusit
Rruga e mjekut shqiptar, nga shtëpia e pleqve deri te doktorata në psikiatri
Regjistrohet dita pa asnjë lindje në spitalin e Prizrenit
Ja kush ishte i pari që pohoi se lia e ujit bie vetëm një herë dhe nuk përsëritet!
Dr.Çlirim Berisha: Qytetarët po e neglizhojnë rrezikun që tashmë është global
Të dashur qytetarë, Me vendimin e saj të ditës së hënë, Qeveria e Republikës së Kosovës, me një votë...
Mbi 50 shqiptarë humbën betejën nga koronavirusi në SHBA
Aty ku të gjithë spiunojnë njëri-tjetrin
Blerta Hamolli, mjekja heroinë e Urgjencës së Spitalit Ushtarak
Kirurgët nuk e ndalin grevën por e pezullojnë deri në muajin maj
Shkencëtarët izraelitë: Jemi një javë larg zhvillimit të vaksinës kundër koronavirusit
Dr.Hatixhe Latifi-Pupovci: Perëndoi periudha e komandantëve
Çfarë është VIS? - Fjalori mjekësor
https://bbc.in/2V5ifYM
Në Spitalin Rajonal të Durrësit për herë të parë realizohet kjo ndërhyrje kirurgjike
Ismaili: Profesionistë shëndetësorë duhet t’i marrin pagat ma rritje
Vizita sistematike shëndetësore për nxënësit e shkollave në Kryeqytet
Rreth 200 operacione në ditë po anulohen për shkak të grevës së kirurgëve
How to increase height: Factors that influence growth
Turqia fillon kontrollin me kamera termale për të gjitha fluturimet ndërkombëtare ardhëse
Gripi në shkollë, Mjekët: Përhapet me shpejtësi
Nackt und unwohl beim Arzt – nicht in den USA
16 të shëruar nga Covid-19 Sot, më 03.04.2020, janë të shëruar edhe gjashtë (6) pacientë që kanë qen...
OBSH: Covid-19, më i rrezikshëm se terrorizmi
Të tallesh me popullin, ligji për Pagat shkon në Gjykatën Kushtetuese
Vitamina C ose acidi askorbik
Parashikimi i fundit afatgjatë – dimri në Evropë ka mbaruar
Çka janë Vezoret?
Grafitët më emocionues për pandeminë në të tërë botën |Revista Monitor
Në QKUK, i shpëtohet jeta një 21 vjeçari Po vazhdon të zbatohet me sukses projekti nacional i Stro...
Mos e stresoni një grua shtatzënë, 5 gjërat e dëmshme që mund t’i ndodhin bebes
A e dini se Turqia është një nga rajonet më të pasura në botë me bimë endemike?
Nëse i keni këto tri simptoma njëkohësisht, mund të keni probleme! Hulumtimet në Kinë zbulojnë fakte...
Për çdo udhëzim pa kriter për Qendrën Emergjente të QKUK-së do të merren masa ndaj mjekëve
Tejrritje e kërkesave së mjekëve dhe infermiereve për të ikur nga Kosova
Mjekët amerikanë po e trajtojnë pacientin me virusin Corona përmes një roboti
Virocite
Study adds to knowledge about treating fractures of the humeral shaft
Cilin do t'a votoni për Kryeministër?
Sot mbetëm me turp, ata na thonë “vëllezër e motra”, po ne si i trajtojmë “kosovarët”?
Vetëvendosja s'po e lë vdekjen m'u bë LAJM. Kryeministër, i kofsh' fal situatës se ...
Ismaili: Rritja e pagave ndalon migrimin e mjekëve
Sindikalistët thonë se kishte një marrëveshje të fshehtë për pezullimin e Ligjit për pagat
Mbështetja e mërgatës për tejkalimin e COVID-19
SOT KATËR TË SHËRUAR, GJITHSEJ DERI SOT 10 TË SHËRUAR ME COVID-19! Sot më 01.04.2020 në Laboratorin...
850 doktorë shqiptarë në Gjermani, shumica e tyre në frontin e parë
5 këshilla për t'u mbrojtur nga alergjitë pranverore
Nënat shqiptare vendosin rekordin në Europë, kujdesen më shumë se kudo tjetër për fëmijet e tyre

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Ventrikul, Ventrikulo

Sun Feb 3 , 2019
VENTRIKUL-, VENTRIKULO– Parashtesë me kuptimin: ventrikujt e trurit apo ventrikujt e zemrës. Related posts:Gonzales: Po përjetojmë një nga sfidat më të mëdha. Faleminderit atyre që po kontribuojnë në këtë lu...Tahiri: Shfuqizimi i Ligjit të Pagave rikthen kaosin dhe ka pasoja të paparashikueshmePija që zgjat jetën – Ushqimi më i shëndetshëm […]