Virilizëm – Fjalori Mjekësor

Zhvillimi i karakteristikave mashkullore tek femrat, si: rritje e qimeve në trup, rritje e muskulaturës dhe zë burrëror.

Related posts:

Mjeku Shqiptar i cili jeton dhe punon në Suedi
Dr.Besnik Ibishi: Këshilla para se me dhënë gjakun për analiza
Rexhajt kanë dhembje të dyfishtë: s' u lejohet dërgimi i kufomës në Kosovë  
Përgjegjësia e të punësuarit - Ligji i Punës
Sindikatat me një kërkesë ndaj qeverisë dhe avokatit rreth ligjit të pagave
Çka janë qelizat e kuqe të gjakut?
Reagon QSUT ndaj dhunës mbi mjeken specializante të Kirurgjisë
Load Up on Shrooms With These Healthy Recipes
Ja çka do të ndodh nëse nuk fillon zbatimi i ligjit për paga
Hungaria hap kufirin me Austrinë
Punëtorët shëndetësor shkelen padrejtësisht me ligjin për paga
Zonat e parkimeve afatshkurtra rikthehen në Vjenë dhe Salzburg
Familjarët e të moshuarit e lan vet në Emergjencë
Të nderuar qytetarë Të nderuar partnerë të koalicionit qeverisës Po e bëj publike adresimin që ia ka...
Ushqimet shqiptare, pjesë e fushatës promocionale të Organizatës Botërore të Turizmit
Raporti 24 orësh nga Klinika Infektive Sipas raportit 24 orësh nga Klinika Infektive, në këtë klinik...
Reciprocitet, që barazi. Sot në ora 00:00 hyri në fuqi vendimi i Qeverisë në detyrë të Republikës së...
SHBA-ja i dhuron 500 mijë maska mbrojtëse Austrisë
Një 'viktimë' e përsosur. 1. Jam e sigurt se Albini më mirë ndjehet sot se dje, përse më n...
Pacientët po bëjnë ankesa duke trilluar ngjarje ndaj mjekëve dhe infermierëve
Rritet numri i personave të prekur me kancer
Blerta Hamolli, mjekja heroinë e Urgjencës së Spitalit Ushtarak
Çka është Demenca alkoolike? - Kush e shkakton Demencën alkoolike?
Virusi vdekjeprurës/ Çfarë dihet deri më tani?
Dr. Ferat Sallahu, drejtor i Klinikës së Kirurgjisë Abdominale
OMK shpreh ngushëllime për vdekjen e dr. Abaz Krasniqit
Lajmi i mirë, gjatë 24 orëve të fundit shërohen 5 pacientë
OECD: Mosha për pensionim në Zvicër duhet të rritet “urgjentisht” në 67 vjet
Pafuqi dhe gërdi
Coronavirusi: Avdullah Hoti premton pagesat shtesë për stafin shëndetësor
Anesthesia
Prof.Dr.Tritan Kalo:Stop dhunës ndaj bluzave të bardha dhe të gjithë personelit mjekësor
Koronavirusi: 22 mjekë e infermierë fitojnë betejën ndaj COVID-19
Çka është Fibromialgjia dhe si trajtohet?
Çka janë herniet abdominale dhe si duhen trajtuar?
Marrëveshja Kolektive - Ligji i Punës
Gjermanët vendosin nëse duan të jenë dhurues organesh
Ja sa do të jenë pagat e mjekëve dhe infermierëve në Zvicër gjatë koronavirusit
Skandaloze: Dyshohet që specializantët që ikën në Gjermani paguhen edhe nga Kosova edhe nga Gjermani...
Një javë blackout shëndetësor do i mësonte këtij shteti dhe këtij populli se pse është e shenjtë blu...
Dr.Halil Krasniqi: Njeriu është aq i vjetër sikur gjendja e enëve të gjakut të tij
Kur duhet të shkoni tek Gjinekologu?
Mbi 600 mjekë janë të papunë në Kosovë – kjo po i detyron ata të ikin në BE
Tetë të prekur nga meningjiti në Kosovë, ja cilat janë simptomat
Fluturime speciale nga Prishtina për në Zürich dhe Stuttgart
Sot vizitova komunën e Fushë Kosovës, ku bisedova me kryetarin Burim Berisha dhe kolegët të tij për ...
Fjalët prekëse dhe mesazhi i fortë i një doktori për gratë shtatzëna
Deputetët s’mund t’i bindin kirurgët për ndërprerjen e grevës
Gripi në Kosovë akoma nën pragun epidemik
Mjekët dhe infermierët,çirakë në shtëpi të vetë !
Numri i ri i magazinës albinfo.ch, në shenjë të "heronjve të pandemisë"
Cilat janë simptomat e lupusit?
Historia e një foto që ndryshoi botën
661 mjekë specialistë në Kosovë punojnë në spitale, që nga viti 2017s' janë bërë specializime
Policia jep detaje rreth mjetit shpërthyes që u vendos në QKMF në Pejë
Cilët janë Anëtarët e familjes së ngushtë?
Mosraportimi ose raportimi i rremë i pasurisë, i të ardhurave, i dhuratave, i dobisë tjetër material...
Koronavirus në muret e së gjithë botës, sipas versionit të ‘street artist’ |Revista Monitor
Can This Weight-Loss Pill Really Help You Lose Weight?
Sëmundja e sheqerit (diabeti) dhe agjërimi gjatë Ramazanit
Vipomë
Si quhen tre eshtrat më të vegjël në trupin e njeriut?
Ja çka duhet të dini për vitaminën C ?
Pacientët po e keqpërdorin Urgjencën dhe Emergjencën
Mamia që punon qe 17 vite në Gjinekologji, ndihmoi shumë nëna në momentet më të vështira!
Ja cilat janë ushqimet që shkaktojnë erën e keqe të gojës!
Alcohol: Link Between Liver and Brain May Control Consumption
71 vjet më parë ka hyrë në fuqi Traktati i Atlantikut Verior, baza legale e themelimit të NATO-s. Që...
Sëmundjet e zemrës dhe grupet e gjakut
Rritet numri i të shëruarve nga COVID-19 në Kosovë
Stop dhunës ndaj Mjekëve dhe personelit mjekësor
Ja sa dënohet punësimi i personave të infektuar me sëmundje ngjitëse
Vdes nga tumori i trurit, i shpëton jetën 5 personave të tjerë
Skandaloze: Express dhe Monitor.al plasojnë lajm të rremë rreth pagave të mjekëve
Mjekët: Të decentralizohen furnizimet publike
Kush preket nga lupusi?
Detaje për gjashtë të infektuarit me COVID-19 nga Gjilani
Koha vendos gjithçka në vendin e vet dhe dënon ata që lënduan dikë!!
Baba Vanga parashikoi 23 vjet më parë virusin në Kinë dhe tërmetin në Turqi!
Shkencëtarët turq prodhojnë ilaç për Parkinsonin dhe Alzheimerin
Sejdiu: Ligji për Paga ndal migrimin e mjekëve
Çfarë ndryshimesh në gji duhet të tërheqin vemendjen?
Shqiptarja përfundon mjekësinë me notë 10, Gjermania do ta marrë në punë
Ventrikul, Ventrikulo
Si realizohet apo si funksionon dializa peritoneale?
Në Ferizaj u ndala në një barnatore për të biseduar me farmacistët lidhur me gjendjen aktuale dhe sh...
Juristja shqiptare, në shërbim të komunitetit në SHBA
Shqiptari që jeton në Japoni tregon pse ky shtet po e kalon më lehtë pandeminë
Ide për të inkurajuar jetesën aktive
NJË RAST I RI ME COVID-19! Sot pasdite përfundoi testimi i 58 pacientëve të dyshimtë nga Klinika In...
Zbulohet sozia e Edi Ramës, është një mjek neurolog nga Greqia
20 mijë e 972 analiza, për katër ditë në QKUK
Veçoritë e Gjakut
Ky Mjek Shqiptar do t'ju çuditë me trupin e tij, ja pse!
Të drejtat e të punësuarit me rastin e ndërrimit të punëdhënësit
KOMUNIKATË Informacione rreth aktiviteteve të MAShTI-t gjatë javës (23-27 mars 2020) MAShTI ka vazhd...
Çka është konstipacioni (Kapsllëku)?
Kirurgu ferizajas Imri Vishi me sukses kryen një operacion të veçantë në kushtet që ofron Spitali i ...
Çka janë Vezoret?
Zbulohet gjarpri i rrallë me dy koka, funksionojnë në mënyrë të pavarur – Gazeta Koha Jone

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Venoz - Fjalor Mjekësor

Mon Jan 28 , 2019
VENOZ Që i përket venës, që ndërlidhet me venat, që u takon venave. Related posts:AutizmiKina gënjeu për COVID-19, publikohet dokumenti sekret me shkeljet e bëraLëkura e mandarinave ju ndihmon të zgjidhni këto problemeWhat bleeding gums mean for people with diabetesSHSIMP i gëzohet lajmit për dërgimin e ligjit për paga në […]