Viscera

VISCERA

Përbrendësa, organet brenda aktivitetit trupor (vetëm organet e kavitetit abdominal)./Gazeta Shëndeti

Related posts:

Shtohet numri i të prekurve nga gripi, mjekët: Nuk ka vend për panik, por mos i mbani fëmijët në amb...
Team Critical Care managing a Central Venous Catheter @Azerbaijan STAY SAFE WEAR PPE
Ja sa persona në Shqipëri janë të diagnostikuar me Diabet
Kanella bën mrekulli në trupin tuaj!
Mbi 17 mijë kosovarë morën viza pune për Gjermani
Vizitova fabrikën e miellit "Vali" në Sllatinë të Fushë Kosovës, ku falënderova pronarët d...
Trajtimi i sëmundjeve kronike të veshkave
Në Austri, me shqiptarët që strehuan shqiptarë gjatë pandemisë
Zhurma në klubet e natës mund të shkaktojë humbjen e dëgjimit
Marrja e ryshfetit
Blerim Latifi: Kjo është një betejë e shkencës së mjekësisë, krye e k'put!
Analisti serb: Kurti është i rrezikshëm për Serbinë, truri i tij i shpejtë si kompjuteri
Fatmir Limaj: Qeveria e Kurtit sot e ka shkelur ligjin, sepse ka larguar njerëz të cilët kanë qenë t...
Ministrja Bajrami mbajti konferencë për media, ku foli rreth aspektit përmbajtësor dhe atij teknik t...
Ventro
Qytetarët po i keqpërdorin prindërit për t'i sulmuar mjekët dhe infermierët
Bashkëpunimi me Gjermaninë dhe Francën sikurse edhe me vendet e tjera të Bashkimit Evropian është me...
Ja çka shkruan Milaim Zeka për fjalorin e Kadri Veselit
Çfarë funksioni kryejnë veshkat e shëndetshme?
Gripi në Kosovë ka kaluar pragun epidemik
Pashkët, si festë unike, na kujtojnë rëndësinë e sakrificës, si një nga vlerat më të larta njerëzore...
Rënie graduale e shtrimeve në spital për Covid-19
Pse nuk duhet të specializoni në QKUK - Prishtinë?
Basri Lenjani: Spitalet Rajonale po i përcjellin krejt te ne, edhe pse munden me u trajtu në to
Ja pse nuk iu merr gjumi edhepse jeni të lodhur!
Një ndër masakrat e rënda, të kryera nga policia dhe ushtria serbe kundër popullatës shqiptare në pr...
Kirurgu Shqiptar i shpëton jetën gjermanit të moshuar
Pas 12 ditë pritjeje, varroset në Kosovë M.R., i vdekur nga Covid 19 në Zvicër
Rebelimi i personave të privuar nga liria
Blerim Latifi: korrupsioni i komandantëve pas pavarësisë e solli në pushtet Albin Kurtin
Të gjithë banorët e Zvicrës kanë të drejt të udhëtojnë për pushimet verore në 2020
Kompania izraelite BATM Advanced prodhon setin mjekësor diagnostikues të koronavirusit
Ecja, Sporti dhe Shëndeti
NJOFTIM Për shkak të situatës së krijuar si rezultat i pandemisë COVID – 19, Ministria e Arsimit, Sh...
COVID-19 ICU team have a message for you. "Spread the message, NOT the Virus. Stay home, stay s...
Vertebrat lumbale
Turqia hyn në zonën e kuqe të koronavirusit, numri i të prekurve arrin në 34 mijë
Gripi mbush Spitalet, mjekët: Situata nën kontroll
Ja sa dënoheni nëse falsifikoni dokumentin zyrtar
Artistët e Berlinit i shndërrojnë ballkonet në një ekspozitë arti |Revista Monitor
Falsifikimi i dokumenteve
Si bëhet diagnistikimi i konstipacionit ose kapsllëkut?
Reagon Mjekja rreth vendimit të Qeverisë për Postën dhe Telekomin e Kosovës
Demenca vaskulare
Maqedonia e Veriut rrit pagat e mjekëve e infermierëve, specialistët do marrin deri në 1600 euro
Kjo nënë kosovare i krahason mjekët dhe infermierët në Neonatologji me engjëj
Hierarkia në mes të Ligjit, Kontratës Kolektive, Aktit të Brendshëm të Punëdhënësit dhe Kontratës ...
Familjet e 5 foshnjeve marrin lajmin e jetës, mjekët shqiptarë kryejnë me sukses operacionet e vësht...
Portali Insajderi shpif pacipërisht ndaj Mjekëve
Venerolog
NJËZET RASTE ME COVID-19! Sot më 06.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK ...
Ku e kemi përgjegjësinë ndaj vendit, kombit dhe familjeve tona? Diskursi politik për gjak, tradhti, ...
Presidenti austriak thyen rregullat: Pas orarit të mbylljes, vazhdon “muhabetin” në restorantin e sh...
Bashkia e Vjenës dhuron 50 euro kuponë për familje për të dalë në kafene dhe restorante
Kush mund të udhëtojë në Gjermani
Demenca Alzheimer
Të nderuar miq, Ju ftoj të më ndiqni, sonte nga ora 20:45, në emisionin “Debat Plus”, në RTV Dukagji...
Dëmtimi i varreve apo kufomave
Trajtimi i venave të zgjeruara me Radiofrekuencë nga sot edhe në Kirurgji Vaskulare!
Publikohen libra dygjuhësh për fëmijët e diasporës
Çka shkaktohet tjetër përveç infeksioneve në leukemi?
Qeveria austriake me udhëzime në gjuhën shqipe: rruga jonë drejt rikthimit
Vertigo kardiake
Vertigo cerebrale
Komuna e Ferizajt kërkon nga qytetarët respektimin e masave
Habit mjeku: Ja si të rrisni penisin për vetëm 10 minuta!
Supertalentja shqiptare mahnitë jurinë me lëvizjet e saj në “Das Super Talent Germany”
Study adds to knowledge about treating fractures of the humeral shaft
Terapia që po aplikon Gjermania ndaj coronavirusit, që mund të shpëtojë jetë
Vezikofiksim
Takim i përbashkët në mes kryesive të dy shoqatave
Ministrat Ismaili e Hamza sigurojnë mjekët dhe infermierët: Pagat do t’i merrni me rritje
Prindi i vajzës vet i kërkoi Mjekut që t'i bërtas asaj
Kishte paralajmëruar të bëhej kujdes, mjeku nga Kina infektohet edhe vetë me koronavirus
Shtetet me pagat më të larta për Mjekët
Duda Balje: do të doja të bëhesha Kirurge
Mesazhi i ambasadorit Grenell ishte i qartë dhe konkret për angazhimet e politikës amerikane në drej...
Arratisja e personit të privuar nga liria
Why Has Medicine Become Such a Miserable Profession?
Kur nuk e pranon injeksionin shkaku i frikës por trajtimi oral del më efektiv
Iran - Rritet në 5 numri i viktimave nga koronavirusi
Mundësi tjetër riatdhesimi me 6 maj për qytetarët shqiptarë që ndodhen në SHBA
Lamtumirë Cigare!!!
TRE RASTE ME COVID-19! TESTIMI 2 Sot më 04.04.2020 (01:30 pas mesnate), në Laboratorin e Mikrobiolog...
Sot shënohet Dita Botërore e Ndërgjegjësimit për Autizmin. Ndonëse kjo ditë na ka gjetur në një kohë...
Stomatologët kërkojnë punësim në institucionet shtetërore
Lista e nënshkrimit të Ortopedëve dhe dokumenti zyrtar i Kolegjiumit të Ortopedisë për hyrje në grev...
Grevë
Mosdhënia e ndihmës personit të lënduar në fatkeqësinë e trafikut publik
Ja sa do të jenë pagat e mjekëve dhe infermierëve në Zvicër gjatë koronavirusit
Selman Waksman, nobelisti që shpëtoi botën nga turbekulozi
Zgjerohet harta Drenasi shënon rastin e parë me COVID19
Spitali i Vushtrisë po e mbingarkon QKUK-në me raste të cilat kanë mundur të kryhen në Spitalin e Vu...
Pikëllues lajmi për ndarjen nga jeta të veprimtarit të shquar, Rexhë Xhakli. Xhakli tërë jetën ia ku...
Ja cilat janë ushqimet që shërojnë migrenën
Kirurgët konfirmojnë largimin kolektiv nga Sindikata
Which operations can restart first? New guide could help hospitals decide
Dr.Taner Yusuf: Kosovë më befaso një herë për të mirë
Ministri Cakaj bisedon me ministren austriake për pandeminë dhe integrimin në BE
QSUT, ndërhyrje e rrallë në zemër për Noanin 6-muajsh

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Vinkristin

Sun Feb 3 , 2019
VINKSRITIN Medikament antimetabolik. Përdoret për mjekimin e leukemisë akute dhe në disa tumore solide./Gazeta Shëndeti Related posts:Punësimi i shtetaseve të huajShqyrtimi i Ligjit për paga mund të zgjasë me muajLajmi i mirë, gjatë 24 orëve të fundit shërohen 5 pacientëMirë se vini në “Universin e Lindës”153 shtetas kosovarë u riatdhesuan […]