Visceralgji

VISCERALGJI

Dhimbje në organet e brendshme.

Related posts:

Fruthi, diagnoza dhe masat parandaluese
Dr.Izet Sadiku: Sulmi ndaj zëvendëskryeministrit Hoti është akt qyqar
Fluturime speciale nga Prishtina për në Zürich dhe Stuttgart
Skandaloze: Mbi 30 milionë euro reklama, shumica për portale të ‘bosave’ e të partive
Lajmërimi apo kallëzimi i rremë
Greetings from Innsbruck, AUSTRIA Ready for a cesarean section. 💪🏻
Kurz: Faleminderit të gjithëve që jetoni në Austri
Alkooli dhe pasojat e tij tek të rinjtë
Raport ditor nga Klinika Infektive në QKUK Në klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare ( Q...
LIGJI PËR PAGA NË SEKTORIN PUBLIK, NUK PO I GËZON TË GJITHË
Sigurohet materiali për intervenime në sy
Gjumi i pakët dhe imuniteti
Bullgaria në prag të krizës shëndetësore, mjekët dhe infermierët synojnë Gjermaninë dhe Austrinë
Gazetari Adriatik Kelmendi i bie pishman..
Uran Ismaili po konsiderohet Ministri më i mirë prej pasluftës në Shëndetësi
Dr.Vigan Vokshi: 24 orë kujdestari dhe pagesa zero
Dr.Besnik Ibishi: Kockat tona nuk zmadhohen e as forcohen kur shtojmë peshë
Katër përfitimet kryesore të suplementeve të kolagjenit
Si të luftohet tensioni i lartë i gjakut?
Rekomandimet e Institutit Kombëtar për ANP “Adem Jashari”
Një 80 vjeçar që erdhi nga Italia dyshohet se është prekur nga coronavirusi, ekipi mjekësor i QKMF-s...
OSK-ja: Mos plotësimi i kushteve të punës, shkaktari kryesorë pse mjekët po ikin nga Kosova
Bilanci i fundit/ Rritet numri i mjekëve të vdekur nga koronavirusi në Itali
Impresionuse me zërin e saj, e reja shqiptare po shkëlqen në Zvicër
Shqiptarët mes 4 popujve më të stresuar në botë
Shërohen dhe 23 persona nga koronavirusi
Si quhet sëmundja që shkaktojnë kërpudhat?
Veshka Policistike
Sot riatdhesohen 150 persona nga SHBA-ja në Kosovë
Turqia ndalon importin e produkteve kineze me origjinë shtazore
Zonat e parkimeve afatshkurtra rikthehen në Vjenë dhe Salzburg
Përmbajtja e Kontratës së Punës
Sot shkova në veri të Republikës së Kosovës, për t'i takuar qytetarët shqiptarë që banojnë atje...
E pranon edhe Trump: New York një katastrofë, hotele e stadiume do kthehen në spitale
Ja sa është paga e Specialistit në Sarajevë!
Zbulohet gjarpri i rrallë me dy koka, funksionojnë në mënyrë të pavarur – Gazeta Koha Jone
Dy adoleshentë krijojnë dorashkën që bën shurdhmemecët të flasin
Ja cili është dallimi në mes të Psikologut dhe Psikiatrit
Çka është Demenca e përzier?
Analisti serb: Kurti është i rrezikshëm për Serbinë, truri i tij i shpejtë si kompjuteri
Shenjat paralajmëruese që tregojnë se mëlçia juaj është e tejmbushur me toksina dhe parazitë
Mundësi tjetër riatdhesimi me 6 maj për qytetarët shqiptarë që ndodhen në SHBA
Ismaili: Kosova mund të mbetet pa mjekë pas vendimit të Kushtetueses
Punëtori i krahut nga Malisheva që rezultoi pozitiv me Covid 19, mbrëmë iku nga Infektiva, sot u lok...
Vezika urinare
Izraeli, superfuqi botërore në sektorin e mjekësisë dhe farmaceutikës
Disa rekomandime për mësimdhënie në shtëpi
Vazhdon gjendja alarmante në QKUK duke u anuluar 200 operacione në ditë
Mënyra efektive për të rritur fertilitetin te meshkujt
Si ta përmirësoni frymëmarrjen Me kusht që infektoheni me COVID-19 – Gazeta Koha Jone
Konkursi Publik
Cilat gra preken nga kanceri i gjirit?
TREGU FARMACEUTIK NË KAOS
Sot filluam shpërndarjen e qindra pakove thelbësore shëndetësore nëpër vendbanimet e komunave të ver...
Dr.Çlirim Berisha: Qytetarët po e neglizhojnë rrezikun që tashmë është global
Mësimi në distancë për shumë fëmijë mbetet i paarritshëm në Kosovë
Çka është kutia e Pandorës?
Situata me Coronavirusin duhet te menaxhohet maksimalisht nga institucionet e vendit dhe nga vet qyt...
20 raste të reja me coronavirus
1669 viktima dhe mbi 69 000 të prekur nga koronavirusi në mbarë botën
Edhe kjo ndodhë! Xhelal Sveçla, ushtrues detyre i Ministrit të Brendshem, me Vendim të veçantë, ua p...
FAKTE TË SHPEJTA PËR DIABETIN TIP-2
Rubikon: Ish-kryeministri Ramush Haradinaj
Në QKUK këtë vit u realizuan 3500 procedura invazive
Mungesë e madhe e Specializantëve në QKUK
Vertigo Arteriosklerotike
🙏
Si bëhet diagnistikimi i konstipacionit ose kapsllëkut?
Për Mjekët!
Gazeta Infermierët: Mungon shujta
Për ty qytetar i pabindur
Mos e thithni helmin nga një gjarpër
Ligji i Pagave, sindikatat kërkojnë revokimin e masës së pezullimit
Pse nuk duhet të specializoni në QKUK - Prishtinë?
Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta
Hetohet gjinekologu i Prizrenit, dyshohet për lëndim të foshnjës gjatë lindjes
Stop dhunës ndaj Mjekëve dhe personelit mjekësor
Punësimi në Gjermani, procedura e re zgjat vetëm 14 ditë
Psikologjia e sjelljes në shoqërinë tonë
Urologët janë akoma në grevë
Ja çfarë punëtorie u mbajt në IKSHPK!
Loja e Shahut dhe COVID-19
Të nderuar qytetarë, Marrëdhëniet me SHBA-në kanë hyrë në një fazë shumë delikate por edhe kritike....
Kushtetuta e shtetit i paraprinë pushtetit, ajo është si dyshemeja ashtu edhe tavani i qeverisjes de...
NJË RAST I RI ME COVID-19! Sot pasdite përfundoi testimi i 58 pacientëve të dyshimtë nga Klinika In...
Miq të dashur, sot prej orës 17:30 jam i ftuar në emisionin “FRONTAL” në T7. Ju ftoj të më ndiqni!
Shërbimi inteligjent “Shin Bet”: Izraeli neutralizoi 560 sulme terroriste në vitin 2019
Virusi i mistershëm kinez edhe në SHBA – konfirmohet rasti i 3-të
Rënie graduale e shtrimeve në spital për Covid-19
Ministrja Bajrami mbajti konferencë për media, ku foli rreth aspektit përmbajtësor dhe atij teknik t...
Njihuni me 7 vendet që nxjerrin mjekët më të mirë në botë
Kirurgët meritojnë përkrahje të plotë në realizimin e kërkesës së tyre për rritje të rrogës
Ligji për paga shkon në Gjykatën Kushtetuese!
Jeta apo Kushtetuta? Drejtori i IKSHP arsyeton masat për parandalimin e COVID-19
Sakrifikimi i jetës familjare dhe Mjeku
Greva e Kirurgëve nuk ka të bëj aspak me politikë
Çka janë qelizat e kuqe të gjakut?
PESË PACIENT TË SHËRUAR NGA COVID-19! Sot me 31.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare ...
Kush preket nga lupusi?
Çfarë është kanceri i gjirit?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Vestigium

Sat Apr 6 , 2019
VESTIGIUM Shputa e këmbës. 2) Gjurmët e shputave të këmbëve. Related posts:Keqpërdorimi i informatës zyrtareIkën mjekët! Nuk ka kush bën ndërhyrje kirurgjikale në spitaleSëmuret presidenti ThaçiSi duket e ku gjendet shkronja 'C' në gjuhën shqipe, çka janë gjysma dhe çereku në matemat...Filantropi Lazim Destani ndihmon familjet në nevojë në MaqedoniNë […]