Wed. Jun 29th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
Fëmijët

Poezi Për 1 Qershorin

Vjershë për 1 qershorin

 

DITA E 1 QERSHORIT

Ditën e 1 Qershorit
Dual per ta festuar
Zockezat pulebardha
Te qeshur te gezuar

Veshur allafrenga
Me lule ne duar
Parqet e lulishtet
I kane gjalleruar

Lodrat e lodrinat
Nuk u kane munguar
Tufa tullumbacesh
Ne ajer i kane leshuar

Festes se femijeve
I duhet perkushtuar
Jane lulet e jetes
Kane per t’na transformuar

– Poezi nga Qani Seferaj

You cannot copy content of this page