Thu. Jun 30th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
Vjersha

Vjershë për Bletën shkruar nga S.Shala

Blete e vogel punetore
Me ato krahet gazmore.
Sa shume zhurme edhe zukame
Sikur boten ne krah e mban.

Por me punen qe ben ti
Bota mbare ta ka lakmi.
Si per pune e mjeshteri
Kush e ben mjaltin si ti?

S.Shala

You cannot copy content of this page