Thu. Jun 30th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
Vjersha

Vjershë për Dallëndyshen

Dallëndyshe

Dallendyshe mergimtare
Shprese e dashur, e bujare.
Sa here vjen ti ne pranvere
Celin lulet plot me ere.

Dallendyshe lozonjare
Kur vjen ti moj lajmetare
Mbushen fushat me zymbyla
Zogj te vegjel e bylbyla.

A. Rrugeja

You cannot copy content of this page