Vlerësim jo i zakonshëm për Messin, notat e lojtarëve: Atletico Madrid – Barcelona

loading...

Kjo s’ është ajo Barcelona që njohim, ose thënë më mirë ajo e këtyre 15 viteve të fundit.

Mangësi në lojë, në konkretizim, për më tepër rezultate tejet të dobëta, jo të zakonshme për një skuadër me renome si ajo katalunase, përcjell GazetaBlic.

Blaugrana u mposht në derbi nga Atletico Madrid me rezultat 1-0, me golin e Carrascos në minutën e tretë shtesë të pjesës së parë.

Lexo edhe: Ter Stegen bën gabimin e vitit, Atletico Madrid në epërsi

Mysafirët ishin të pafuqishëm që të paktën të dalin të pamposhtur nga “Wanda Metropolitano”.

Pas ndeshjes, sajti i statistikave në futboll, “Whoscored” ka shpalosur edhe notat e lojtarëve, ndërsa ajo që bie në sy, është vlerësimi jo i zakonshëm, pra jo ashtu siç jemi mësuar ta shohim për Messin.