Zbulo se si e përballon tradhtinë sipas shenjës tënde të horoskopit

loading...


Tradhtia na prek në shumë mënyra të ndryshme dhe mund të ndryshojë mënyrën e trajtimit të njerëzve dhe situatave në të ardhmen. Meqenëse të gjithë e trajtojmë tradhtinë në mënyrën tonë, s’ është për t’u habitur që astrologjia dhe shenjat tona të zodiakut kanë një mënyrë të veçantë për të na ndihmuar të përballojmë.

ndërsa disa shenja të zodiakut dinë të merren me tradhtinë dhe të dalin nga zemërimi i tyre më i fortë, të tjerët s’ mund ta kapërcejnë atë.

Si reagon shenja juaj e zodiakut ndaj tradhtisë?

Dashi (21 mars – 19 prill)

Çfarë s’ bën Dashi kur tradhtohet? Ata s’ e mbajnë atë për vete.

Dashi i bën të gjithë të dinë kur janë tradhtuar. rrjete shoqërore mund të mos jenë vendi më i mirë për të ndarë ndjenjat e dikujt, por funksionon për Dashin. Këta individë duan që tradhtari të ndiejë jo vetëm zemërimin e tyre, por edhe zemërimin e komunitetit të tyre. Ata gjithashtu do të përballen me personin që i ka tradhtuar dhe do të kërkojë të dijë pse e bënë atë dhe çfarë do të bëjnë për t’i bërë gjërat të mbara.

Demi (20 prill – 20 maj)

Demi janë e kundërta e Dashit në reagimin e tyre ndaj tradhtisë. Ata priren t’i mbajnë të gjitha ndjenjat për vete.

Ata do të ndjehen të tmerruar që dikush që i besuan (dhe ata s’ besojnë lehtë) i mashtroi ata. Ata do të ndjehen të okupuar nga trishtimi, sikleti, poshtërimi dhe zhgënjimi. Me kusht që ata vendosin të barazohen, ata do të planifikojnë hakmarrjen e tyre me kujdes dhe do të presin derisa askush të mos presë që ata të veprojnë. Kur të jetë koha e duhur dhe Demi të godasë, me sa duket do të krijohet habi.

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Kur tradhtohen, Binjakët do të sillen sikur ajo që dukuri s’ ishte një punë e madhe. Ata madje mund të bëjnë një aheng vetëm për t’i treguar të gjithëve se si kanë kaluar.

Binjakët s’ duan të duken shumë të prekshëm ose mund të lëndohen përsëri. Sidoqoftë, kur ata janë vetëm gjatë natës, ndjenjat e tyre do të flluskojnë në sipërfaqe dhe ata do të kenë dhimbje. Ata do ta fajësojnë veten e tyre për lejimin e dikujt që shkatërroi besimin e tyre. Por të nesërmen përsëri në punë, askush s’ do të dijë se Binjakët po përjetojnë thyerje zemre.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Meqenëse Gaforrja tashmë është në kontakt me emocionet e tyre, ata reagojnë edhe më të fortë ndaj tradhtisë. Ata do të ndajnë ndjenjat e tyre me pothuajse të gjithë ata që kujdesen sa për të dëgjuar, dhe ata do të varen nga lëndimi për një kohë të gjatë. Të tradhtuarit do të ndikojë në të gjithë jetën e Gaforreve dhe do të ndryshojë mënyrën se si ato krijojnë marrëdhënie dhe kujt i besojnë. Gaforret do të ndalojë së foluri me tradhtarin, por ata s’ do t’i bllokojnë në platformat e rrjeteve sociale. Me kusht që ata dëshirojnë të kontrollojnë tradhtarin e tyre në të ardhmen, do t’ju duhet qasje.

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Luanët e marrin tradhtinë shumë personalisht dhe do të vënë në dyshim se si dikush mund t’i tradhtojë ata, nga të gjithë njerëzit. Luanët janë të fortë dhe ata do të vendosin një front të mirë, por ata do të pikëllohen për marrëdhënien që kishin dikur. Luani do të përpiqet të përfitojë nga situata në një farë mënyre dhe ta bëjë tradhtarin të paguajë. Ata do të dëshirojnë të përpiqen ta flasin atë, dhe Me kusht që personi tjetër ndihet keq për atë që bënë, Luani do të angazhojë të tjerët për t’i ndihmuar ata që të kthehen tek autori i veprës.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Kur Virgjëresha zbulon se janë tradhtuar, ata kanë një reagim të madh – bërtasin, qajnë, hedhin gjëra dhe dalin jashtë.

Ata kërkojnë që tradhtari të rregullojë gjërat, dhe Me kusht që ata s’ pranojnë, Virgjëresha do të fillojë të zhvillojë një plan ndëshkimi. Me kusht që Virgjëresha dëshiron shpagim kundër jush, më mirë merreni seriozisht derisa s’ do të ndalen derisa ta marrin atë. Mos harroni: Virgjëreshat kanë një ide për detaje dhe mbajnë mend gjërat e vogla, andaj mos u habisni Me kusht që vazhdoni t’i përplasni në vende të çuditshme.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Kur Peshorja tradhtohet, kjo do t’i dëmtojë ata por ata s’ do ta lejojnë që t’i ndalojë. Ata do të përpiqen ta kapërcejnë atë shpejt dhe të vazhdojnë tutje.

Ata s’ e pëlqejnë konfrontimin, kështu që ata thjesht s’ do të flisnin kurrë më për të dhe do ta prisnin atë person nga jeta e tyre, në vend që të kishin një diskutim të gjatë dhe të tërhequr.  Aty ku Peshoret janë bujarë është kur falin, dhe ka një shans që ata të dëshirojnë të punojnë me personin që i lëndoi për të rindërtuar marrëdhënien e tyre.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Ju e merrni jetën në duar Me kusht që tradhtoni Akrepin. Ata s’ e bëjnë tradhtinë mirë por janë të shkëlqyeshëm në hakmarrje.

Do të duhet shumë që ata të falin dikë që i tradhtoi, por mezi presin ndonjë energji për të gjetur një mënyrë të shkëlqyeshme për t’u hakmarrë. Akrepat janë të ndjeshëm dhe kur janë të thyer nga zemra gjithçka mund të bëjnë për t’i kanalizuar ato ndjenja në veprime hakmarrjeje. Dije që pasi të tradhtoni një Akrep, ju ndoshta s’ do të keni më kurrë një vend në jetën e tyre.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Kur Shigjetarët do të tradhtohen, ata do të tmerrohen për një kohë, por më pas do ta heqin atë dhe do të përqendrohen në diçka tjetër. Mënyra më e mirë për ta që të kapërcejnë tradhtinë është të ndryshojnë vendndodhjen e tyre dhe të shkojnë diku të re. Ata janë shumë optimistë dhe s’ priren të përshkruajnë hollësitë se si janë lënduar ose se si do të marrin shpagim. Të jetosh mirë në të vërtetë është hakmarrja më e mirë.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Kur Bricjapi tradhtohet, ata do të bëjnë gjithçka që munden për ta harruar atë. Ata do të futen në punën e tyre, do të marrin projekte të reja ose do të shkruajnë atë roman që kanë dashur gjithmonë të shkruajnë.

Sidoqoftë, e vërteta është se Bricjapi po lëndohet, pavarësisht se si përpiqen ta fshehin atë, dhe ajo që ata me të vërtetë duan është një falje. Me kusht që personi që theu besimin e tyre thjesht mund të merrte përgjegjësinë për veprimet e tyre dhe të kërkonte falje, gjërat do të fillonin të kishin kuptim përsëri në botën e Bricjapit. E vërteta mund të jetë e vetmja gjë që ata duan, por ata rrallë e marrin atë.

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Kur Ujori tradhtohet, ata bëhen të ftohtë në akull. Ata mund të kenë një përgjigje emocionale, por s’ ka të ngjarë ta ndajnë atë me askënd, aq më pak me personin që i tradhtoi.

Me kalimin e kohës, Ujori do të jetë në gjendje të shikojë tradhtinë logjikisht dhe shkencërisht. Ujorët shpesh magjepsen nga sjellja njerëzore, veçanërisht kur ajo ndikon tek ata, kështu që ata përdorin mundësinë e të qenit objekt i tradhtisë së dikujt si një përvojë të të mësuarit.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Kur Peshqit tradhtohen, ata do të mposhten aq shumë nga emocionet sa do të shkërmoqen copa-copa në vend. Me kusht që personi që i tradhtoi kërkon falje, Peshqit do t’ua falin, edhe Me kusht që s’ është hera e parë që personi ua thyen besimin.

Ata duan të besojnë se e kanë mbaruar dhe mund ta lejojnë atë person të kthehet në jetën e tyre, por çdo lloj tradhtie në të vërtetë i kërkon Peshqve shumë kohë për t’u kapërcyer. Me kusht që ata janë artistikë, ata do t’i përdorin ato ndjenja në artin e tyre.

h.b/dita

Related posts