Zbuloni se si e zë alkooli secilën shenjë të horoskopit

loading...


Kryesisht, thonë se, ndikues kryesor në ‘pasojat’ e alkoolit është humori i mirë apo i keq por, në këtë rast, kemi zbuluar se edhe yjet paskan ‘dorë’.

Dashi: argëtim i shfrenuar
I njohur për karakterin e tij miqësor, një dash, nën efektet e alkoolit, do të shkoj sa te njëri te tjetri, për t’u siguruar që të gjithë po argëtohen. Vetëm po të s’ i rezulton kështu, do të japë të pish po aq sa ka pirë vetë. Vetëm po të je me humor të keq, është shenja e duhur për të pirë aperitivin.

Demi: besnik por i ashpër
Demi është ekstremisht besnik dhe Vetëm po të i kërkon për të dalë, s’ të thotë kurrë jo. Ama, Vetëm po të ai është në humor të keq, harroje që do pranoj të bëjë diçka që s’ i pëlqen, mos u ngatërro me kokëfortësinë e tij.

Binjakët: kujdes me ndryshimin e humorit
Binjakët, për shkak të personalitetit të ‘shumfishtë’, janë njerëz me të cilët s’ është aq e thjeshtë të dalësh. Mund të ndryshojnë humor nga çasti në çast. Nga ana tjetër, i urrejnë njerëzit e pavendosur dhe mërziten shpejtë.

Gaforrja: të ndjeshëm
Bëhet fjalë për njerëz shumë të ndjeshëm që, mund të shpërthejnë në të qara sa herë që diçka s’ shkon si duhet (sipas tyre). Çdo situatë e mbushin me emocione të tepruara dhe të pish alkool me ta, s’ se është gjëja më argëtuese. Mjafon një gotë!

Luani: muhabete të kota
Një luan, nën efektin e alkoolit, s’ e mbyll më gojën. Madje, as që po mendon aspak se çfarë është duke thënë. Të përpiqesh ta pushosh, është pothuajse e kotë.

Virgjëresha: elegant dhe i vetmuar
Janë perfeksionistë deri në atë pikë sa, edhe gotën e verës duan ta shijojnë në vetmi, për të bërë analiza dhe përmirësime të vetes. s’ janë shoqëruesit e duhur për t’u dehur.

Peshorja: shkujdesje dhe ekuilibër
Një peshore është një njeri i shkujdesur ama, shqetësohet gjithmonë Vetëm po të të tjerët po argëtohen apo jo. Janë njerëz të ekuilibruar por, Vetëm po të del me ta me mendimin për të pirë e për t’u argëtuar, do të jetë gjithmonë dikush që do të nxjerrë probleme.

Akrepi: dehje e sigurtë
Një akrep i dehur do të të falë gjithçka nga vetja. Është njeriu që s’ do tërhiqet kurrë përpara propozimit për një të dalë të shfrenuar.

Shigjetari: agresiv dhe flirtues
Të dalësh me ta mund të rezultojë ide mjaft e keqe. Alkooli, po të përzihet me nervat e tyre, mund të shpërthejë andaj, bëni kujdes.

Bricjapi: fleksibël
Të lindurit në shenjën e bricjapit përshtaten me çdo lloj situate. Qëllimi i tyre i vetëm është të argëtohen, s’ ka rëndësi se ku dhe me kë.

Ujori: nga qielli në tokë
Me një ujor, situata mund të ndryshoj nga një moment në tjetrin. s’ duhet t’i lejosh vetes asnjë gabim. Të pish o të dehesh me ta, është një përvojë më vete.

Peshqit: emocione ekstreme
Një ‘peshk’ do të tregojë përherë emocione ekstreme: është interesante të dehesh me ta. Ama, kujdes! Edhe një kokteil më shumë, mund të ndryshojë krejt situatën.

h.b/dita

Related posts