Zyrtare: Juventusi konfirmon dëmtimin e lojtarit, do të mungojë në Champions!

loading...


Pas ndërkombëtar, është rikthyer futbolli evropian.

Spektakli i madh i futbollit evropian është rikthyer këtë fundjavë – përcjell GazetaBlic Sport.

Top golashënuesi në top 5 ligat evropiane është sulmuesi i Bayern Munich, Robert Lewandowski me 11 gola.

I dyti në renditje është sulmuesi i Evertonit, Dominic Lewin, që ka realizuar 10 gola në Premierligë.

Baraz me Lewin janë edhe Haaland i Dortmundit dhe Zlatan i Milanit me poashtu 10 gola.

Top listën e 5 golashënuesve e mbyll sulmuesi i Tottenhamit, Son.

Ja lista:

  • Robert Lewandowski: 11
  • Dominic Calvert-Lewin: 10
  • Erling Haaland: 10
  • Zlatan : 10
  • Son Heung-min: 9

/GazetaBlic Sport

The post Këta janë top 5 golashënuesit më të mirë në Evropë appeared first on GazetaBlic.

Related posts